Odborná Platforma historických oken vyzývá k diskuzi o historických oknech v dnešní době

Hlavní stránka / Novinky na webu / Odborná Platforma historických oken vyzývá k diskuzi o historických oknech v dnešní době

1.3.2017

Odborná Platforma historických oken vyzývá k diskuzi o historických oknech v dnešní době Na podzim 2016 vznikla z iniciativy Dřevařského ústavu a společnosti WOODEXPERT s.r.o. nová diskuzní platforma odborníků, která se zaměřuje na problematiku historických oken a současných stavebních požadavků. V únoru 2017 proběhlo za aktivní účasti specialistů Národního památkového ústavu a zástupců České komory lehkých obvodových plášťů první otevřené setkání.

Členy Platformy jsou odborníci nejrůznějšího zaměření a jejich společným úsilím je najít taková řešení, která umožní jak splnění opodstatněných požadavků dnešní doby, tak i záchranu vzácného dokladu umu našich předků. Náplní jejich práce je nalézt soulad mezi technickými, legislativními a památkovými požadavky na okna.
 
Cíle otevřeného sdružení bez právní subjektivity jsou umožnit svobodnou, nestrannou a konstruktivní diskuzi odborníků ze všech zainteresovaných stran, hledat řešení nebo alespoň popis problémových míst v oblasti legislativy, techniky, technologie a památkové péče o historická okna, podporovat studium problematiky, shromažďování a výměnu poznatků a informací a do budoucna se stát poradním hlasem a platformou pro řešení konkrétních problémů spojených s historickými okny
Na základě stanovených cílů vznikly tři odborné specializované komise – legislativní, technická a památková.
 
Okno je již z dávné historie vnímáno jako silný architektonický, ale současně i velmi užitný prvek. V každé době mělo své opodstatnění a užitné vlastnosti. V současné době jsou nároky na historická okna tak odlišná od jejich původního účelu, že mizí z městských obytných památkových zón přímo geometrickou řadou. Platforma je otevřená i pro další odborníky, kteří by se chtěli do diskuze zapojit.
 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Architektura | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

citroen.niko.ua

Женские возбудители

обращайтесь dmi.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018