Panattoni Europe staví druhou halu pro KION Group v Ostrově u Stříbra

Hlavní stránka / Novinky na webu / Panattoni Europe staví druhou halu pro KION Group v Ostrově u Stříbra

11.3.2017

Panattoni Europe staví druhou halu pro KION Group v Ostrově u Stříbra Společnost KION Group expanduje v Panattoni Parku Stříbro. Developer Panattoni Europe pro ni buduje nový závod na výrobu dopravníkových systémů Dematic. V novém provozu najde práci kolem 200 lidí. Budova zabere plochu 23 tisíc metrů čtverečních, svou velikostí tedy bude přibližně odpovídat té původní, v níž se od začátku roku 2016 vyrábějí vysokozdvižné vozíky. Aktuální investice KION Group se pohybuje kolem sedmi milionů eur (téměř 200 milionů korun). Výroba by se mohla rozběhnout v první polovině roku 2018.

„Expanzi KION Group v Panattoni Parku Stříbro považuji za skvělou zprávu hned ze dvou důvodů. V první řadě potvrzuje to, že evropský lídr na trhu manipulační techniky se u nás dobře zabydlel. Je pozoruhodné, že se Němci rozhodli vybudovat právě v ČR závod značky Dematic, kterou převzali teprve nedávno. Druhá věc je, že Plzeňský kraj úspěšně pokračuje v proměně v high-tech průmyslové centrum střední Evropy a konkrétně Ostrov u Stříbra se díky KIONu stává střediskem komplexních logistických řešení. Kromě vysokozdvižných vozíků se zde nově budou vyrábět i dopravníkové systémy,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko.
 
Nová hala bude pro evropský trh vyrábět automatizované dopravníkové systémy značky Dematic, konkrétně typu Multi-Shuttles a Modular-Conveyor. Tyto rozmanitě kombinovatelné moduly s širokým spektrem funkcí lze přizpůsobit přesně podle příslušných požadavků zákazníka. Developer při budování tohoto sofistikovaného provozu využije zkušeností a synergií z výstavby první haly na výrobu vysokozdvižných vozíků.
 
Panattoni Park Stříbro je už nyní jednou z nejlépe obsazených průmyslových zón v České republice. Po dokončení druhé haly pro společnost KION Group tu bude v osmi firmách a devíti budovách pracovat téměř 2 200 lidí. Prestižní mezinárodní logistické a výrobní společnosti si cenní zejména skvělého dopravního napojení na dálnici D5, které je předpokladem pro vynikající zázemí především pro německý automobilový průmysl.
 
Díky kvalitní strojírenské základně a oborové tradici Plzeňského kraje tu ani dnes není nouze o kvalifikovanou pracovní sílu, a to přes rekordně nízkou nezaměstnanost. Právě poslední nájemník, společnost KION Group, sehnal zaměstnance do původní haly na výrobu vysokozdvižných vozíků bez významnějších problémů.
 
Developerská společnost Panattoni Europe má za sebou výjimečný rok ve znamení slavnostních otevření. V nově vybudovaných halách po celé zemi vloni postupně zahájilo provoz osm firem. Kromě rozšiřování stávajících prostor se developer věnuje i budování nových industriálních parků. Na konci roku představil na Karlovarsku novou průmyslovou zónu Ostrov-sever, která slibuje až tisíc nových pracovních míst a téměř 125 tisíc metrů čtverečních pronajímatelných prostor.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

maxformer.com

www.avto-poliv.com.ua

http://best-cooler.reviews/
Všechna práva vyhrazena © 2018