Panelové byty jsou opět v kursu, láká nejen dopravní dostupnost

Hlavní stránka / Novinky na webu / Panelové byty jsou opět v kursu, láká nejen dopravní dostupnost

1.4.2014

Panelové byty jsou opět v kursu, láká nejen dopravní dostupnost PRAHA - Prodeje panelových domů jsou v poslední době rekordní. V některých lokalitách se byty prodávají až překvapivě rychle. Důvodem je především pokles jejich cen za poslední roky v některých lokalitách až téměř o třetinu, velmi dobrá občanská vybavenost panelových sídlišť a také jejich dobrá dopravní dostupnost. Vyplývá to z analýzy společnosti RE/MAX.

Ceny bytů v panelových domech klesly od roku 2008 až o 30 procent. V současné době se v Praze dá pořídit byt 3+kk s rozlohou 80 metrů čtverečních v ceně do 2,5 milionu korun. To je hlavní argument pro kupující, kteří o změně bydlení uvažují. „Nejčastěji takový byt hledají mladé rodiny, které již mají děti nebo založení rodiny aktuálně plánují a potřebují větší prostor,“ říká Jan Zachystal z RE/MAX Alfa.

Podle jeho slov k atraktivitě těchto bytů přispívá i fakt, že se jedná o byty v lokalitách napojených dopravní obslužnost. „Sídliště jsou většinou v dobré dostupnosti metra, což je pro rodinu důležitý argument. Navíc disponují kompletní občanskou vybaveností jako je například škola či školka,“ vysvětluje Zachystal. Největší zájem je pak o byty, které se nachází v blízkosti lesa či alespoň parku.
 
Občanská vybavenost je zásadní zejména z pohledu mladých rodin. „Pokud dostaneme do nabídky panelový byt, v blízkosti parku a v okolí je školka, pak se v nabídce dlouho neudrží,“ dodává Zachystal. Příkladem podobné lokality je podle něj například okolí Kunratického lesa. Dalším důležitým faktorem je revitalizace panelového domu.
 
Kupující se vždy zajímají, zda má dům provedené nové zateplení, zda rekonstrukcí prošel výtah a zda jsou vyměněná okna. Domy, které na revitalizaci ještě čekají, jsou tak ve značné nevýhodě. Podobně negativně je vnímána absence výtahu. „Bez výtahu jsou maximálně čtyřpodlažní domy. Na druhou stranu je toto negativum vykoupeno menší velikostí domu. A to je pro některé kupující větší lákadlo, než dvanáctipatrové obří paneláky,“ zakončuje Zachystal.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

http://avtopoliv-gazonov.kiev.ua

https://gazon.net.ua

chemtest.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018