Penta koupila areál bývalé Waltrovky v pražských Jinonicích

Hlavní stránka / Novinky na webu / Penta koupila areál bývalé Waltrovky v pražských Jinonicích

13.9.2012

Penta koupila areál bývalé Waltrovky v pražských Jinonicích PRAHA - Středoevropská investiční skupina Penta rozšířila portfolio svých developerských projektů v Česku – od společnosti Red Group koupila bývalý areál Waltrovky v pražských Jinonicích a na jeho místě plánuje vybudovat moderní městskou čtvrť. Po Florentinu a Masaryk Station Investment se jedná o její třetí tuzemskou realitní akvizici. Podrobnosti transakce nebudou po dohodě obou stran zveřejněny.

Území o rozloze 169 tisíc metrů čtverečních chce Penta dále rozvíjet a plánuje investovat přes 200 milionů eur. Areál bývalé továrny Walter je z větší části zdemolován a díky své velikosti a poloze má velký rozvojový potenciál.  „Waltrovku považujeme za jeden z nejlepších brownfieldů v Praze, je výborně dopravně dostupný a volně navazuje na vilovou čtvrť Malvazinky. Rádi bychom zde v budoucnu postavili novou moderní a velkorysou městskou čtvrť,“ řekl Petr Palička, ředitel realitní divize Penty v Česku.
 
Penta na území Waltrovky předpokládá v několika fázích vybudovat smíšený development – s administrativní, rezidenční i relaxační částí. Jižní část území již má vydané územní rozhodnutí na 44,5 tisíc metrů čtverečních administrativních ploch, o jejichž podobě Penta rozhodne do konce letošního roku. Na zbytku území předpokládá moderní bytovou výstavbu – může se jednat o zhruba 350 bytových jednotek v různých segmentech. S jejich výstavbou by Penta ráda začala do dvou let. O jejich charakteru rozhodne až architektonická soutěž. V areálu investor rovněž počítá s obnovou 15 tisíc metrů čtverečních parkové plochy.
 
 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

ссылка topobzor.info

contact us medicaments-24.net
Všechna práva vyhrazena © 2018