Plzeň hostila zpracovatele strategických plánů ze čtyř českých měst

Hlavní stránka / Novinky na webu / Plzeň hostila zpracovatele strategických plánů ze čtyř českých měst

12.2.2017

Plzeň hostila zpracovatele strategických plánů ze čtyř českých měst Již potřetí se sešli zástupci českých měst – Prahy, Brna, Ostravy, Plzně a Ústí nad Labem, aby diskutovali o přípravě strategických plánů ve svých městech a vzájemně se inspirovali. Tentokrát se stala hostitelským městem Plzeň.

„Scházíme se pravidelně už od května loňského roku, kdy jsme se poprvé setkali v rámci konference Quo vadis Brno. Schůzky nejsou zaměřeny na prezentace, ale především na diskuzi o jednotlivých tématech strategického plánování a sdílení zkušeností. Je to úžasný prostředek sebereflexe a porovnání, jak to funguje jinde,“ říká Eva Velebná Brejchová z Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně, který má přípravu dokumentu na starosti.
 
Plzeň v tuto chvíli zpracovává návrhovou část nového Strategického plánu města Plzně. Prvním krokem je příprava vize města, do níž se zapojili občané i odborníci. Veřejnost se k připravovanému plánu může vyjadřovat průběžně už od počátku zpracování. Na jaro 2017 připravuje Útvar koncepce a rozvoje města Plzně setkání s občany k námětům, které by neměly ve strategickém plánu chybět. Analytická část strategického plánu byla v Plzni schválena v prosinci 2016 v městském zastupitelstvu.
 
Praha a Ostrava mají své strategie schválené a v tuto chvíli nastavují způsob implementace a akční plány. Brno v současné době zpracovává pro svou strategii analýzy a Ústí nad Labem je na začátku přípravy nového strategického plánu. 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

alfaakb.com

читать далее

ссылка
Všechna práva vyhrazena © 2018