Pražská Pařížská je nejatraktivnější a nejdražší ulicí ve střední a východní Evropě

Hlavní stránka / Novinky na webu / Pražská Pařížská je nejatraktivnější a nejdražší ulicí ve střední a východní Evropě

26.1.2017

Pražská Pařížská je nejatraktivnější a nejdražší ulicí ve střední a východní Evropě Podle studie poradenské společnosti CBRE je pražská high street nejatraktivnější ve střední a východní Evropě. Díky nedostatku retailových prostor se rozšiřuje do přilehlých ulic Pařížské, Na Příkopě a dalších.

„V současnosti je nejdražší ulicí Pařížská s prime rent 220 eur/m2/měsíc, kterou následuje ulice Na Příkopě s prime rent 215 eur/m2/měsíc. Kvůli nedostatku obchodních prostor v lukrativních zónách, očekáváme nárůst prime rent, a to až o pět procent v roce 2017. Tomu přispívá i rostoucí počet turistů, který podporuje tržní vývoj,“ říká Tomáš Beránek, Head of High Street Retail and Tenant Representation společnosti CBRE.
 
Podle jeho slov se v letos očekává vysoká aktivita a příchod nových značek, které se rozhlížejí po pražské high street. Tuto aktivitu podporuje i expanze Centra Chodov, to znamená, že noví maloobchodníci, kteří přijdou do Centra Chodov, budou chtít otevřít i obchod na pražské high street. V příštím roce bude také otevřen obchod značky Foot Locker na Václavském náměstí, který bude její středoevropskou vlajkovou lodí. V roce 2017 projdou některé projekty rekonstrukcí, jako například Palac ARA. 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

velotime.com.ua

relativity.group

babyforyou.org
Všechna práva vyhrazena © 2018