Prodej nových bytů v Praze loni překonal předkrizový rok 2007

Hlavní stránka / Novinky na webu / Prodej nových bytů v Praze loni překonal předkrizový rok 2007

12.1.2015

Prodej nových bytů v Praze loni překonal předkrizový rok 2007 PRAHA - Developeři prodali loni v Praze celkem 5950 nových bytů, což bylo o 18,6 procenta více než v roce 2013. V samotném čtvrtém čtvrtletí pak prodali 1700 nových bytů, oproti stejnému období roku 2013 prodeje vzrostly o 9,6 procenta. Dalších 6750 bytů mají developeři v současné době připravených k prodeji. Vyplývá to ze společných dat společností EKOSPOL, Trigema a Skanska Reality, které na jaře loňského roku spojily své síly s cílem poskytnout objektivně co nejpřesnější údaje o situaci na trhu v Praze.

„Čísla o prodejích nových bytů v Praze za loňský rok považujeme za vynikající zprávu nejen pro developerský trh, ale i pro celé tuzemské stavebnictví. Jsou rovněž důkazem toho, že česká ekonomika konečně roste a přibývá lidí, kteří se nebojí pořídit si vlastní bydlení,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti EKOSPOL.
 
Za růstem počtu prodaných bytů v Praze stojí podle jeho slov rekordně levné hypotéky a neustále doplňovaná nabídka takzvaných superlevných bytů. „Očekáváme, že při zachování těchto příznivých okolností tu je prostor pro zdravý růst trhu o deset procent i v letošním roce,“ dodává Evžen Korec. Samotný EKOSPOL loni prodal 737 nových bytů. Na jaře letošního roku tato firma představí projekt s 800 byty v Praze a v nejbližších pěti letech připraví a do prodeje pustí celkem 5000 bytů v tržní hodnotě 10 miliard korun.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Гидроизоляция для бетона unc-mps.com.ua
https://best-cooler.reviews

https://pills24.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018