Průmyslový developer P3 koupil od HB Reavisu logistický park v Lovosicích

Hlavní stránka / Novinky na webu / Průmyslový developer P3 koupil od HB Reavisu logistický park v Lovosicích

15.1.2018

Průmyslový developer P3 koupil od HB Reavisu logistický park v Lovosicích Společnost P3 má nový přírůstek v Ústeckém kraji – park P3 Lovosice Cargo. Jeho kapacita je nyní plně obsazená stávajícím, dlouhodobým nájemcem, který má na rozloze 43 500 metrů čtverečních kompletní zázemí, včetně kanceláří. P3 budovu odkoupilo od společnosti HB Reavis. Nový park je umístěn nedaleko mezinárodního terminálu kontejnerové dopravy, na který je přímo napojen železniční vlečkou.

V blízkosti P3 Lovosice Cargo leží také stávající areál parku P3 Lovosice, jehož koupi společnost oznámila v srpnu 2017 a už v listopadu téhož roku pro něj získala prvního nájemce. „Dostavbu první budovy stávajícího parku P3 Lovosice předpokládáme v červnu letošního roku. O lokalitu evidujeme zájem od samého počátku, a to nejen díky výborné dopravní dostupnosti. Svědčí o tom i to, že svého prvního nájemce, FM Logistic, park získal tři měsíce od oznámení koupě pozemku. Další akvizice v Lovosicích v poměrně krátkém čase podle nás dobře dokládá, jaký potenciál tato lokalita má,“ upozornil Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku.
 
Po dokončení P3 Lovosice tak bude P3 v oblasti vlastnit více než 168 tisíc metrů čtverečních pro skladování a lehkou výrobu ve dvou areálech. Tyto průmyslové parky by Ústeckému kraji mohly přinést několik stovek nových pracovních míst. Dostupnost pracovní síly významně přidává oběma P3 parkům na atraktivitě, vzhledem k tomu, že většina společností se potýká s dlouhodobým problémem nedostatku kvalitních pracovníků. Parky jsou pro zaměstnance dobře dostupné díky blízké autobusové i železniční zastávce, a i cesta z centra města ať už pěšky, či na kole, zabere pár minut. Dobrá dopravní dostupnost odráží přístup P3 k udržitelnému developmentu průmyslových areálů.
 
Společnost P3 odkoupila Multimodální logistické centrum Lovosice od HB Reavis za přibližně 33 milionů eur. Prodej proběhl formou tendru, při kterém developerovi asistovala společnost JLL. „Tendr potvrdil atraktivitu našeho projektu a stejně tak i samotné lokality. V nejužším výběru jsme se rozhodovali mezi několika konkurenčními nabídkami,“ říká Marian Herman, finanční ředitel HB Reavis Group. „Zároveň mě těší, že jsme uzavřeli smlouvu právě s P3 Logistic Parks – ta totiž ve výběrovém řízení uspěla nejen díky atraktivitě své nabídky, ale i díky reputaci samotné společnosti.“
 
Prodejem centra ukončil HB Reavis svoji aktivitu v tomto segmentu nemovitostí a nadále v souladu s dlouhodobou strategií skupiny bude zaměřovat své developerské aktivity výlučně na kancelářské a maloobchodní projekty.

 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Этот классный сайт со статьями про купить ковер киев недорого здесь
У нашей компании нужный веб портал с информацией про https://alfaakb.com.
Všechna práva vyhrazena © 2018