PSJ realizuje v Ufě druhou etapu výstavby závodu Kronospan

Hlavní stránka / Novinky na webu / PSJ realizuje v Ufě druhou etapu výstavby závodu Kronospan

10.4.2017

PSJ realizuje v Ufě druhou etapu výstavby závodu Kronospan Akciová společnost PSJ na konci listopadu 2015 završila náročnou výstavbu I. etapy dřevozpracujícího závodu společnosti Kronospan v Ufě. O rok později se specialisté PSJ do správního střediska ruské autonomní republiky Baškortostán vrátili, aby zahájili výstavbu II. etapy průmyslového komplexu. Na jejím konci bude nový provoz na výrobu OSB desek.

Druhá etapa rozvoje závodu v Ufě logicky navazuje na dokončenou první fázi výstavby. Její součástí ostatně byla i realizace komplexního systému podzemních inženýrských sítí, které jsou dimenzovány pro potřeby budoucího komplexu. „Předmětem zakázky, jejíž generální dodávkou byla pověřena sesterská firma PSJ Russia a která byla zahájena v listopadu loňského roku, je kompletní realizace stavební části provozu na produkci OSB desek. Součástí díla PSJ není dodávka technologických celků, elektroinstalace, požárních systémů a ventilace,“ uvedl Ing. Jan Vašičkanin, projektový manažer PSJ, jehož realizační tým je složen přibližně z 20 pracovníků. Administrativní a právní část je zabezpečena ruskými kolegy z PSJ Russia, kteří se lépe orientují v místní administrativě. Stavební část koordinují čeští pracovníci doplnění o několik ruských stavbyvedoucích.
 
„Momentálně dokončujeme základy pro dva hlavní objekty, které na ploše 53 650 metrů čtverečních tvoří výrobní závod a sklad hotové produkce. Nic tak nebrání tomu, aby specializované středisko PSJ pod vedením pana Jaromíra Juránka zahájilo montáž ocelových konstrukcí v celkovém rozsahu sedm tisíc tun. Zároveň podle průběžného přísunu výkresové dokumentace budujeme základové konstrukce pod technologická zařízení. Nelze říci, že by naše zakázka byla složitá z hlediska konstrukčního. Její náročnost spočívá v nutnosti provést velký objem prací v krátkém čase. Tradiční problém samozřejmě představuje ruská zima, která tento rok byla opravdu intenzivní jak z pohledu minusových teplot, tak i přívalu sněhu. Naopak v návaznosti na úvodní etapu můžeme těžit ze znalosti místních poměrů, dostupnosti materiálu i zásobníku prověřených firmy,“ dodal Jan Vašičkanin, jenž do řad PSJ nastoupil v průběhu projektu M5 Mall v Rjazani. Poté se významně osvědčil v rámci výstavby dřevozpracujícího závodu Kalevala u Petrozavodsku a své zkušenosti zúročil při realizaci úvodní etapy závodu Kronospan v Ufě.
 
 
Úvodní fáze výstavby dřevozpracujícího závodu Kronospan v Ufě se naplno rozběhla v květnu 2014. Za pouhých dvanáct měsíců byla na zelené louce provedena stavební část díla a PSJ předalo investorovi veškerou připravenost pro montáž technologií. V srpnu 2015 sjela z výrobní linky první dřevotřísková deska a následně se postupně rozběhla zkušební výroba.
 
Nový výrobní závod společnosti Kronospan v Ufě byl vybudován na pozemku o rozloze 200 tisíc metrů čtverečních. Předmětem prací PSJ byla úvodní fáze rozvoje závodu, kterou představovala výstavba kompletního provozu na výrobu dřevotřískových desek. Objekt tvoří dominantní třílodní výrobní hala o rozloze 27 tisíc metrů čtverečních, jejíž nosnou konstrukci tvoří ocelové sloupy a střešní ocelové vazníky. Obvodový plášť je do výšky 2,4 metrů složen z železobetonových prefa panelů, na něž navazuje skládaný plášť. Skládaná střecha se světlíky je tvořena parotěsnou fólií, tepelnou izolací a hydroizolační fólií. Součástí dodávky PSJ byla i nová skladovací hala a velký rozsah venkovních zpevněných ploch, na nichž byla usazena technologická zařízení, betonová kruhová sila a požární nádrže.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Novinky na webu | Zajímavosti ze zahraničí   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

отдых в Египте

читать дальше granit-sunrise.com.ua

www.unc-mps.com.ua/uslugi/vodonepronitsaemyy-beton
Všechna práva vyhrazena © 2018