PSJ ve švédském Köpingu realizuje chemický provoz

Hlavní stránka / Novinky na webu / PSJ ve švédském Köpingu realizuje chemický provoz

17.7.2016

PSJ ve švédském Köpingu realizuje chemický provoz Společnost PSJ se ve švédském Köpingu od dubna letošního roku v rámci závodu společnosti Yara AB podílí na zrodu nové výrobní jednotky na výrobu kyseliny dusičné, čímž navazuje na obdobné realizace pro značku SYNTHOS v Kralupech nad Vltavou a v Osvětimi. Zároveň má možnost navázat na předchozí zakázky ve Švédsku.

Společnost Yara AB je dceřinou firmou globálního světového výrobce průmyslových hnojiv Yara International ASA se sídlem v norském Oslo. Ve švédském městě Köping, nacházejícím se 150 kilometrů západním směrem od Stockholmu, Yara vlastní areál chemického výrobního závodu původem ze šedesátých let. Svůj rozvoj se rozhodla podpořit investicí do projektu SYRA4, která v rámci existujícího areálu představuje realizaci nové výrobní jednotky na výrobu kyseliny dusičné o nominálním výrobním výkonu 685 tun kyseliny za den. Realizací svého záměru pověřila českou firmu Chemoproject Nitrogen, která poskytuje komplexní služby v oblasti projekce, inženýringu, dodávek stavby, uvádění technologických celků do provozu a managementu při realizaci investic do průmyslových technologií chemie dusíku.

„Společnost Chemoproject Nitrogen nás poptala na dodávku kompletní stavební části výrobní jednotky vyjma ocelových konstrukcí. Uspěli jsme v konkurenci švédských stavebních firem Skanska, NCC a PEAB. Domluva se zákazníkem byla velmi rychlá, když od prvního kontaktu do podpisu základních obchodních podmínek uběhly pouhé 3 týdny. Zakázku opět realizujeme obchodním modelem „Cost & Fee“, kdy se konečný finanční objem díla odvíjí podle výsledků tendrování subdodavatelských firem,“ informoval Karel Pejčoch, projektový manažer PSJ.
 
 
Dodávka PSJ potrvá do ledna příštího roku. Konkrétně bude zahrnovat vybudování zařízení staveniště, zemní a základové práce, železobetonové konstrukce, opláštění a zastřešení objektu, realizaci kyselinovzdorných dlažeb a laminátů a též nátěry a izolace konstrukcí. Dále bude obnášet dodávku požárních vrat a dveří, topení, venkovní komunikace, dešťové kanalizace a požárního vodovodu. Vlastní kapacity PSJ bude zastupovat specializované středisko, které provede fasádní práce, montáže prefabrikovaných panelů, střechy a výplní otvorů.
 
PSJ ve Švédsku realizuje už pátou zakázku. Poprvé se zde představila už v roce 1998, kdy provedla menší práce v útrobách stockholmské rezidence velvyslance. O rok později už završila rekonstrukci zastupitelského úřadu ČR ve švédském hlavním městě. V roce 2001 postavila Český dům v Malmö v rámci projektu European Village project. Na přelomu srpna a září roku 2013 se řemeslníci PSJ věnovali zejména rezidenci, která se dočkala nové střešní krytiny, úpravy venkovních kamenných ploch a v neposlední řadě též opravy venkovního oplocení. Vedle toho na ambasádě provedli kompletní renovaci nátěrů střechy a obnovu vstupních schodů.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Novinky na webu | Zajímavosti ze zahraničí   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

lkredit.com.ua

www.np.com.ua/oborudovanie-dlja-bara.html

там eurobud.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018