PSJ završilo proměnu závodu Kronospanu v Bělorusku

Hlavní stránka / Novinky na webu / PSJ završilo proměnu závodu Kronospanu v Bělorusku

24.3.2014

PSJ završilo proměnu závodu Kronospanu v Bělorusku SMORGOŇ - Montážní středisko ocelových konstrukcí firmy PSJ, které je organizačně začleněno do Regionu Morava, v březnu letošního roku završilo více než dva a půl roku trvající sled dodávek pro nový závod dřevozpracující společnosti Kronospan v běloruském městě Smorgoň. Rozsah postupných dodávek PSJ dosáhl souhrnného finančního objemu kolem 20 milionu eur.

„Zakázka započala v srpnu 2011 demontážemi hal v německém městě Ebersdorf. Postupně se na tento kontrakt nabalilo poměrně široké spektrum dílčích dodávek, přibyla demontáž objektů v německém městě Magdeburg, druhá etapa demontáží v Ebersdorfu a v listopadu 2011 došlo k přesunutí našich montážních kapacit do běloruského města Smorgoň. Město Smorgoň se nachází poměrně blízko hranic s Litvou v oblasti Grodno,“ uvedl šéf střediska ocelových konstrukcí Jaromír Juránek.
 
Zakázka ve Smorgoni představovala pro montážní středisko ocelových konstrukcí PSJ pod vedením stavbyvedoucích Pavla Bráchy a Petra Juránka několik samostatných dodávek. Nejprve přišla na řadu montáž ocelových konstrukcí demontovaných v Ebersdorfu a následně rekonstrukce části původní nedostavěné haly, která byla do konce roku 2012 upravena pro montáž lisu KT. Renovací prošly i další prostory této rozsáhlé staré haly, jejíž železobetonová konstrukce zabírá půdorysnou plochu 100 tisíc metrů čtverečních. „V průběhu loňského roku jsme přizpůsobili jednu z jejích částí pro potřeby linky impregnace a laminování. Zároveň jsme postavili zcela novou výrobní halu o půdorysném rozměru 136 x 68 metrů, která slouží pro výrobu desek MDF. Vedle toho byla v srpnu 2013 završena montáž hal, které byly transportovány z Magdeburgu. V nich byla instalována další technologie linky MDF,“ rekapituloval Jaromír Juránek.
 
V posledním půlroce se činnost specializovaného střediska ocelových konstrukcí a opláštění PSJ zaměřila na výstavbu skladu stěpek pro výrobní linku DTD a montáž ocelové konstrukce rozvodny sušárny DTD.  Šlo o dva objekty, které jsme v loňském roce demontovali z výrobního areálu v anglickém Knowsley. Nové využití nalezly v 1.500 kilometrů vzdáleném městě Smorgoň. Naši činnost jsme v Bělorusku ukončili v březnu letošního roku,“ uzavřel svůj komentář Jaromír Juránek, který ocenil kvalitní a konstruktivní spolupráci s investorem a také práci českých subdodavatelů i běloruských firem. Zároveň prezentoval výhrady k velké administrativní zátěži, která stavby v Bělorusku provází.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Novinky na webu | Zajímavosti ze zahraničí   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.dopingman.com.ua/pkt/anastrozole/zhengzhou-letrozole-2.5mg.html

link www.generico-pro.com
Všechna práva vyhrazena © 2018