reSITE 2015 představí Jamese Cornera a jeho park HIGH LINE v New Yorku

Hlavní stránka / Novinky na webu / reSITE 2015 představí Jamese Cornera a jeho park HIGH LINE v New Yorku

13.4.2015

reSITE 2015 představí Jamese Cornera a jeho park HIGH LINE v New Yorku PRAHA – Projekt reSITE 2015 opět přivede do Prahy vedoucí osobnosti technologických a sociálních inovací, městského plánování a politiky. Tentokrát nabízí téma „sdílená města” jako řešení pro akutní problém naší doby - nedostatek zdrojů, nedostatek prostoru a jeho špatné využití a neschopnost probudit zájem obyvatele o veřejné dění. Mezi největší odborníky, kteří se problematikou sdíleného prostoru ve městě zabývají, patří také autor krajinářského řešení úspěšného parku High Line v New Yorku James Corner (Field Operations).

V čele projektu High Line stálo studio Field Operations, které celý projekt přestavby nadzemní železnice vedoucí přes 23 městských bloků vedlo. High Line je považována za mimořádný veřejný prostor v srdci manhattanské čtvrti West Side. Již od svého otevření v roce 2009 se stala ikonou inovativního designu, charakteristickým znakem své čtvrti, silným motivem pro rozvoj investic a inspirací pro města po celém světě. Design se vyznačuje intimní choreografií pohybu, ve kterém se prolínají zkušenosti z minulosti s vyhlídkami na budoucnost.
 
Park vzniklý z železniční tratě High Line vyniká svým moderním designem, pro který je typická strohá dlažba, osobité osvětlení a neotřelé uspořádání veřejných prostor. High Line je ve světě designu a architektury považována za obrovský úspěch, který je důkazem toho, že vytvářet nové, moderní prostory ve městě je způsobem, jak umocnit jeho autenticitu. Projekt je výsledkem spolupráce mezi studiem James Corner Field Operations, které celý projekt vedlo, studiem Diller Scofidio + Renfro a architektem Pietem Oudolfem. Zadavatelem tohoto projektu je město New York společně se svým partnerem, organizací Friends of the High Line.
 
James Corner je zakladatelem a ředitelem James Corner Field Operations, newyorského studia krajinářské architektury. Jeho tvorba se vyznačuje výrazným moderním designem, který můžeme najít ve všech jeho pracích, od velkých projektů sestávajících se z celých městských částí a komplexních post-průmyslových areálů, až po malé, dobře řemeslně zpracované detaily různých menších designových projektů. Jeho snahou je vytvořit živé a dynamické městské prostředí, které respektuje jak jeho obyvatele, tak přírodu.
 
Mezi jeho nejvýznamnější projekty patří High Line v New Yorku, Civic Center Park v Santa Monice a Olympijský park v Londýně. James Corner je profesorem krajinářské architektury na University of Pennsylvania. Publikoval a vystavoval na mezinárodní úrovni a získal významná ocenění National Design Award a American Academy of Arts & Letters Award za architekturu. Je autorem knih "The Landscape Imagination" a "Taking Measures Across the American Landscape".
 
reSITE letos přivede do Prahy nejvýznamnější odborníky, kteří se problematikou sdíleného prostoru ve městě zabývají. Kromě Jamese Cornera navštíví konferenci také americký urbanista a kritik architektury Michael Sorkin, novinář a urbanista, zakladatel The Fast Company a člen Světového ekonomického fóra Greg Lindsay, komik a bývalý starosta Rejkjavíku Jon Gnarr, nebo rakouská architektka Gabu Heindl, bojující proti diskriminaci ve veřejném prostoru. Jejich působení zlepšilo radikálně způsob života ve městech, ve kterých pracují.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Architektura | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

1416 High Line At Th -Rail Yards
Autor: Iwa Baan

1416 High Line At Th -Rail Yards

26th Street Viewing Spur

26th Street Viewing Spur

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

посмотреть unc-mps.com.ua

read here
Všechna práva vyhrazena © 2018