Rozhodnutí soudu: Bytový projekt Milíčovský háj nestojí v místě chráněného území

Hlavní stránka / Novinky na webu / Rozhodnutí soudu: Bytový projekt Milíčovský háj nestojí v místě chráněného území

28.4.2017

Rozhodnutí soudu: Bytový projekt Milíčovský háj nestojí v místě chráněného území Soudní rozhodnutí z konce února potvrzuje, že vloni dokončený bytový projekt Milíčovský háj “nebyl budován v přírodní památce Milíčovský les a rybníky ani s ní bezprostředně nesousedí, je od přírodní památky oddělen ochranným pásmem vysokého napětí. „Ochrana životního prostředí a hledání souladu našich staveb s prostředím, ve kterém vyrůstají, patří dlouhodobě mezi priority naší společnosti,” sdělila Naďa Ptáčková, generální ředitelka Skanska Reality. Dodala, že Skanska Reality v rámci výstavby projektu Milíčovský háj vždy jednala ve shodě se zákony platnými na území ČR.

Venkovní stavební práce na pozemcích okolo bytových domů etapy Luční byly dočasně pozastaveny v létě roku 2013 a to na základě předběžného opatření vydaného Českou inspekcí životního prostředí ze dne 18. července 2013. Důvodem pro vydání předběžného opatření byla neexistence jednoho z podkladových rozhodnutí potřebných k vydání stavebního povolení, konkrétně Výjimky z podmínek ochrany zvláště chráněných druhů živočichů. Tato výjimka byla zrušena soudním rozhodnutím a kauza byla vrácena na Ministerstvo životního prostředí k novému projednání.
 
Ministerstvo životního prostředí následně vydalo dne 13. září 2013 Rozhodnutí o nevydání Výjimky z důvodu její nepotřebnosti. Je zde výslovně uvedeno, že „při pokračování stavby nemůže dojít ke škodlivému rušení zvláště chráněných živočichů ani k zásahu do jejich biotopu,“ resp., že: „účastník řízení (Skanska) pro svou stavební činnost nepotřebuje výjimku z §56 ZOPK, jelikož v případě stavební činnosti účastníka (Skanska) na dotčených pozemcích se nemůže jednat o škodlivé zásahy podle §50 odst.2 ZOPK.“ Podle tohoto Rozhodnutí Ministerstva životního prostředí tedy dotčené stavební pozemky projektu Milíčovský háj nebyly vhodnými biotopy pro dané živočichy a tito na nich nežili.
 
Kolaudace poslední etapy Milíčovského háje se uskutečnila v dubnu loňského roku. V doposud nejúspěšnějším projektu Skanska Reality, jehož součástí je také jeden z prvních pasivních bytových domů v Praze, nyní žije 911 rodin, párů a jednotlivců. Společně s novými bytovými domy byl dokončen i navazující park, propojující stávající trasy cyklostezek.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

https://renault.niko.ua

www.coop-menkyo.jp

http://generico-pro.com
Všechna práva vyhrazena © 2018