Skanska zahájila prodej prvního bytového domu v ČR s recyklací pitné vody

Hlavní stránka / Novinky na webu / Skanska zahájila prodej prvního bytového domu v ČR s recyklací pitné vody

29.10.2015

Skanska zahájila prodej prvního bytového domu v ČR s recyklací pitné vody PRAHA – Společnost Skanska zahájila prodej v místním měřítku jedinečného bytového domu, který využívá systém pro hospodaření se šedou vodou. To znamená, že voda z umyvadel, van a sprch bude po přečištění využívána pro splachování toalet. Díky tomuto řešení mohou noví obyvatelé bytového domu uspořit až šest tisíc litrů pitné vody denně. Roční úspora na vodném a stočném by měla být zhruba 168 300 korun na projekt.

Kromě vyšší šetrnosti k životnímu prostředí a zmíněným finančním úsporám projektem developer přispívá také k vyšší soběstačnosti budov. Ceny bytů v novém projektu jsou přitom srovnatelné s cenami novostaveb v okolí. „Environmentální odpovědnost je pro Skanska celosvětově velkým tématem. Prodej bytového domu, který využívá systém pro hospodaření se šedou vodou, jsme v rámci celé Skanska odstartovali v Čechách jako první,“ řekla Naďa Ptáčková, generální ředitelka Skanska Reality. „Při jeho vývoji využíváme zkušeností kolegů ze zahraničí – obdobné řešení je součástí některých našich projektů v jiných oblastech pozemního stavitelství v Evropě i Americe,“ doplnila.
 
Ekologické technologie bytového domu
 
Stejně jako předchozí domy v projektu Botanica, je i tento navržen v nízkoenergetickém standardu, což znamená důkladně zateplený obvodový plášť budovy, kvalitní okna a solární termické kolektory, umístěné na střeše bytového domu, které budou využity pro předehřev teplé vody. U domu bude navíc umístěna akumulační nádrž pro zachycování dešťových vod, jenž mohou být dále využity pro zalévání zeleně v okolí domu. Jedno ze zelených řešení bytového domu Botanica K je zcela unikátní. Počítá se se systémem pro hospodaření se šedou vodou, v rámci kterého bude pro splachování toalet využita přečištěná voda z umyvadel, van a sprch. Pokud šedé vody z uvedených zdrojů nebudou stačit, bude systém doplněn zachycenou dešťovou či pitnou vodou.
 
 
Bydlení pro singly, páry i rodiny
 
Šestipodlažní bytový dům Botanica K (3, 4) se sedmým ustoupeným podlažím je rozdělen na dvě samostatné nadzemní sekce, které jsou propojeny společným suterénem, v němž budou umístěny sklepy, parkovací stání a technické zázemí domu. Dispozičně jsou byty řešeny jako 1+kk až 5+kk, podlahová plocha se pohybuje v rozmezí od 35 do 121 metrů čtverečních. Všechny byty nabídnou novým majitelům komfort balkonu či terasy, některé budou mít praktické předzahrádky. Svůj nový domov zde najdou singlové, páry i rodiny. V nabídce převažují byty 2+kk a 3+kk. V podzemním podlaží bytového domu bude kolárna a místnost se sprchou pro mytí kol, kočárků či zablácených psů. V rámci této etapy je navíc naplánovaná výstavba přilehlého parku s odpočinkovými zónami, jehož součástí bude také dětské hřiště.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Developerské projekty | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

alfaakb.com

https://agroxy.com

also read best-cooler.reviews
Všechna práva vyhrazena © 2018