Skupina Crestyl otevřela nové obchodní centrum Central Jablonec

Hlavní stránka / Novinky na webu / Skupina Crestyl otevřela nové obchodní centrum Central Jablonec

18.4.2017

Skupina Crestyl otevřela nové obchodní centrum Central Jablonec Dlouho očekávané obchodně-společenské centrum Central Jablonec skupiny Crestyl přivítalo své první návštěvníky v pátek 31. března. Projekt přinesl do lokality širší nabídku obchodů a služeb, za kterými mnohdy museli obyvatelé Jablonce dosud pouze dojíždět. Central Jablonec nabízí rozmanitý výběr světových chutí, místa k relaxaci i zábavě, služby a obchody na 13 tisících metrech čtverečních prodejní plochy.

Budova nového obchodního centra nahradila zchátralý obchodní dům a svou zajímavou architekturou elegantně zapadla do konceptu města a přispěla k celkové revitalizaci místa na kraji jablonecké pěší zóny. Celkové investiční náklady přesáhly půl miliardy korun. „Central Jablonec je jedním z největších podobných projektů, které se letos v České republice otevírají. Ke dni otevření máme obsazeno téměř 90 procent plochy, což potvrzuje, že takovýto objekt je vhodným doplněním samotného centra Jablonce nad Nisou,“ řekl Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl.

Central Jablonec prý otevřel městu zcela nové možnosti nákupů a volnočasových aktivit. Téměř 70 obchodních jednotek reflektuje různorodé požadavky zákazníků a vytváří tak nabídku srovnatelnou s jakýmkoli větším městem. Návštěvníci Central Jablonec navíc mají možnost obdivovat i sedm ohromných a věrných modelů divů světa a pět panáčků – vše sestavené z kostiček LEGO®. V novém centru vzniklo přibližně 200 přímých pracovních pozic a dalších 50 nepřímých u subdodavatelů. V objektu se nachází téměř 200 krytých parkovacích míst.
 
 
Architektonickou stránku si vzali na starosti architekti ze studia Chapman Taylor. Ti celý projekt umístili tak, aby nenarušili celkový dojem a vzhled okolí a využili jej ve svůj prospěch. I proto například dvě ze tří podlaží mají přímý vstup z ulice, protože centrum rafinovaně navazuje na nerovnosti terénu. Zachován byl historicky frekventovaný pěší tah Jugoslávskou ulicí, který opticky rozdělil budovu na dvě části. Pro fasádu Central Jablonec architekti zvolili materiály imitující kámen a dřevo. Přírodní materiály a čisté linie zaručují, že budova respektuje lokální tradice a zároveň je nadčasová.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.yarema.ua

на сайте

http://farm-pump-ua.com
Všechna práva vyhrazena © 2018