Společnost Faurecia zahájila výrobu ve svém nýřanském závodě

Hlavní stránka / Novinky na webu / Společnost Faurecia zahájila výrobu ve svém nýřanském závodě

22.10.2013

Společnost Faurecia zahájila výrobu ve svém nýřanském závodě NÝŘANY/PRAHA - Společnost Faurecia, šestý největší dodavatel pro automobilový průmysl na světě, oficiálně zahájila v novém výrobním závodě v Nýřanech západně od Plzně výrobu sedadel do automobilů, zejména pro vozy značky BMW. Faurecia má s tímto novým plzeňským závodem v České republice celkem sedm továren a společně s dalšími stávajícími areály v Písku, Mladé Boleslavi, Bakově a Pardubicích zaměstnává dohromady více než 3 200 lidí.

Výběrové řízení na nejvhodnější lokalitu mezi developery zorganizovala poradenská společnost Colliers International, která také podporovala Faurecii při vyjednávání obchodních a nájemních podmínek se všemi účastníky řízení. Vzhledem k rozsahu na celém záměru úzce spolupracovala průmyslová oddělení Colliers International z České republiky a Slovenska, aby byly společnosti Faurecia poskytovány služby na té nejvyšší úrovni. 

V závodě o celkové velikosti 24 805 metrů čtverečních převažují výrobní prostory, které jsou doplněny skladovými plochami a administrativním zázemím. Výstavba výrobní haly začala v listopadu 2013 a v květnu letošního roku byla společnosti Faurecia předána k předčasnému užívání. Výroba sedadel do automobilů, která bude v nových prostorách v Nýřanech probíhat, byla přesunuta z Lipska.
 
„Jsme velice potěšeni, že jsme mohli se společností Faurecia znovu pracovat a pomoci zajistit atraktivní podmínky v této vynikající lokalitě,“ říká Robert Bocker, vedoucí oddělení průmyslových prostor Colliers International v České republice. „Tato transakce potvrzuje, že je poptávka po průmyslových prostorách v České republice v poslední době tažena automobilovým průmyslem.“
 
Oficiální míra neobsazenosti průmyslových ploch v plzeňském regionu se poslední čtyři kvartály pohybuje pod úrovní pěti procent, což odpovídá zhruba 25 tisícům metrů čtverečních moderních průmyslových prostor k okamžitému nastěhování. Jedná se však o mix menších jednotek o velikostech od 1 200 do 5 800 metrů čtverečních, což není pro většinu výrobních firem dostatečně velká plocha.
 
Ve třetím čtvrtletí 2013 se v této části ČR uvolnila jedna větší jednotka o rozloze 11 tisíc metrů čtverečních, jedná se ale o plochu určenou ke sladování, proto ji v případě zájmu ze strany výrobní společnosti bude nutné upravit. V okolí Plzně je však stále k dispozici mnoho pozemků vhodných pro výstavbu průmyslových prostor na zakázku pro konkrétního nájemce.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Faurecia-Nyrany-letecky-pohled.jpg

Faurecia-Nyrany-letecky-pohled.jpg

Faurecia-Nyrany.jpg

Faurecia-Nyrany.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

https://velotime.com.ua

читайте здесь top-obzor.com

www.atrox.com.ua/luchshaya-studiya-dizajna-interera/
Všechna práva vyhrazena © 2018