Společnost JRD uvede v roce 2018 na trh až 12 nízkoenergetických projektů

Hlavní stránka / Novinky na webu / Společnost JRD uvede v roce 2018 na trh až 12 nízkoenergetických projektů

19.2.2018

Společnost JRD uvede v roce 2018 na trh až 12 nízkoenergetických projektů Developerská firma JRD potvrdila v minulém roce pozici lídra v oboru nízkoenergetického a pasivního bydlení. Podařilo se jí prodat 77 energeticky úsporných bytů v celkové hodnotě 524 milionů korun a zaznamenala tak téměř 50procentní nárůst tržeb oproti roku 2016. V letošním roce plánuje díky rozsáhlým akvizicím a výstavbě řady nových projektů překonat hranici jedné miliardy korun.

Komplikovaná situace na realitním trhu, kterou charakterizuje zejména velmi pomalý povolovací proces a nedostatek stavebních parcel, prý přeje připraveným. Společnost JRD se proto po celý minulý rok věnovala rozsáhlým nákupům pozemků, na kterých se chystá realizovat nové bytové jednotky. „Budoucí vývoj pražského realitního trhu nelze předpovídat na dlouhé období dopředu. Nesporným faktem ovšem zůstává, že doba, za kterou lze získat všechna stavební povolení, nás odsouvá mezi nejméně rozvinuté země světa. Příliš optimismu v nás neprobouzí ani novela stavebního zákona,“ uvedl majitel JRD Jan Řežáb.

JRD má v současné době ve svém portfoliu pět projektů s 204 byty, již brzy však uvede na trh nový komorní projekt v Praze 6 – Ruzyni, který doplní nabídku tamějšího bydlení o 34 jednotek v pasivním standardu. V minulém roce dokončila výstavbu komorního souboru čtyř exkluzivních rodinných domů Vily Diamantica, představila energeticky úsporné projekty Rezidence Červený dvůr, Zelená Libuš a třetí etapu Ecocity Malešice a zahájila výstavbu luxusního viladomu U Pernikářky 7, který obdržel Cenu architektů v soutěži Realitní projekt roku 2017. „V letošním roce plánujeme nabídnout až 12 projektů s 662 úspornými byty. Zaměříme se především na lokality Praha 4, 5, 6, 10 nebo 12, zároveň se však přiblížila naše expanze na mimopražský trh. V příštím pětiletí bychom mohli uvést na trh přes tisíc nových bytů,“ doplnil Pavel Krumpár, obchodní ředitel JRD.
 
 
Cílem JRD je kromě výstavby kvalitních zdravých a úsporných bytů také posouvání hranic environmentálně šetrného bydlení k nulovým až aktivním domům a šíření povědomí o jejich pozitivním vlivu na lidské zdraví, životní prostředí i rodinný rozpočet. V rámci této strategie spolupracuje s nezávislými odborníky na udržitelnou výstavbu, k nimž patří např. Petr Vogel ze společnosti EkoWATT, který je rovněž jedním ze zakládajících členů České rady pro šetrné budovy, nebo prof. Ing. Karel Kabele, CSc., vedoucí Katedry technických zařízení budov na Stavební fakultě ČVUT. Právě na půdě ČVUT JRD nedávno iniciovala vznik dvou pracovních skupin s názvy Decibel a Vzduch, které se zaměří na zvyšování kvality dvou důležitých parametrů vnitřního prostředí v environmentálně šetrných projektech – vzduchu a akustiky.
 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Developerské projekty | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

винстрол купить

>https://nissan-ask.com.ua
nissan-ask.com.ua>https://nissan-ask.com.uahttps://nissan-ask.com.ua<>https://nissan-ask.com.uanissan-ask.com.ua>https://nissan-ask.com.uahttps://nissan-ask.com.uahttps://nissan-ask.com.uanissan-ask.com.ua>https://nissan-ask.com.uahttps://nissan-ask.com.ua<>https://nissan-ask.com.ua
nissan-ask.com.ua>https://nissan-ask.com.uahttps://nissan-ask.com.ua<
Všechna práva vyhrazena © 2018