Společnost Prologis loni zahájila stavbu devíti budov, 15 jich dokončila

Hlavní stránka / Novinky na webu / Společnost Prologis loni zahájila stavbu devíti budov, 15 jich dokončila

27.2.2018

Společnost Prologis loni zahájila stavbu devíti budov, 15 jich dokončila Globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, společnost Prologis, pronajala loni celkem 1,6 milionu metrů čtverečních průmyslových ploch. Nové nájemní smlouvy se vztahovaly na více než 500 tisíc metrů čtverečních, prodloužené nájemní smlouvy na více než milion čtverečních metrů. Zbytek tvořily krátkodobé pronájmy. Míra obsazenosti portfolia společnosti ve střední a východní Evropě dosáhla rekordních 97,4 procenta.

Na konci roku dosáhlo portfolio Prologis ve střední a východní Evropě 4,4 milionu metrů čtverečních. Nové významné pronájmy zahrnovaly například 45 100 metrů čtverečních společnosti Empik Group v Sochaczewu v Polsku, 21 200 metrů čtverečních společnosti INTUON v Bratislavě na Slovensku, 19 600 metrů čtverečních pronajatých předním výrobcem oděvů a domácích potřeb v parku Budapest-Gyal v Maďarsku či 13 200 metrů čtverečních společnosti PST CLC v parku Prague-Úžice v České republice.
 
Významné obnovené pronájmy zahrnovaly 37 500 metrů čtverečních společnosti Auchan v Budapest-Ullo v Maďarsku, 36 900 metrů čtverečních společnosti Moto-Profil v Chorzówě v Polsku, 27 600 metrů čtverečních společnosti NAY v Bratislavě na Slovensku a 13 700 metrů čtverečních společnosti L’Oréal v parku Prague East v České republice. „Je příhodné, že 20. výročí působení společnosti Prologis v Evropě připadlo právě na tolik obchodně úspěšný rok, jakým byl ten loňský,” řekl Martin Polák, senior viceprezident a ředitel Prologis pro region střední a východní Evropy. „Obsazenost dosáhla rekordních 97,4 procenta, přičemž objem obnovených pronájmů se o 11 procent vyšplhal nad jeden milion čtverečních metrů. To jasně dokazuje, že zákazníci oceňují naše vysoce kvalitní budovy v excelentních lokalitách, a zároveň vynikající služby, které poskytujeme při správě našich nemovitostí,” dodal.
 
Prologis Park Prague Airport 
 
Prologis loni zahájil výstavbu devíti budov o celkové rozloze 170 200 metrů čtverečních: 32 procent představovala výstavba na míru, 68 procent spekulativní výstavba. Společnost tak pokračovala ve své strategii výběrové výstavby na klíčových trzích se silnou poptávkou na základě nízké míry neobsazenosti. Nově se začaly stavět dvě spekulativní budovy o rozloze 62 400 metrů čtverečních v Prologis Park Nitra, Slovensko, spekulativní budova o rozloze 28 300 metrů čtverečních v Prologis Park Prague-Úžice, Česká republika, budova na míru pro VAFO PRAHA o rozloze 23 700 metrů čtverečních v Prologis Park Prague-Rudná, Česká republika, budova na míru pro Textile House o rozloze 16 200 metrů čtverečních v Prologis Park Bratislava, Slovensko a spekulativní budova o rozloze 14 500 metrů čtverečních v Prologis Park Prague-Airport, Česká republika.
 
V roce 2017 postavil Prologis 15 budov o celkové rozloze 275 000 metrů čtverečních. Z toho byla výstavba tří budov zahájena a dokončena v témže roce. Všechny dokončené budovy byly z 95 procent pronajaté. Pokud jde o dokončenou výstavbu, jednalo se konkrétně o budovu na míru o rozloze 56 000 metrů čtverečních pro Tesco v Prologis Park Galanta-Gáň, Slovensko, budovu na míru o rozloze 42 300 metrů čtverečních pro společnost Agata v Prologis Park Piotrków II, Polsko, spekulativní budovu o rozloze 30 250 metrů čtverečních v Prologis Park Prague-Jirny, Česká republika, spekulativní budovu o rozloze 21 200 metrů čtverečních v Prologis Park Bratislava, Slovensko a budovu na míru o rozloze 18 100 metrů čtverečních pro Arvato Polska v Prologis Park Stryków, Polsko.
 
Prologis Park Prague Úžice 
 
Prologis získal 81,59 hektaru pozemků pro Prologis Park Bratislava a 12,75 hektarů pro svůj nový park Prologis Park Nitra na Slovensku.  V průběhu roku 2017 Prologis prodal 10 budov o celkové rozloze 365 440 metrů čtverečních a 25,86 hektaru pozemků v Polsku, na Slovensku a v České republice. Budova 18 v Prologis Park Prague-Rudná, postavená na míru pro předního českého prodejce sportovních potřeb Sportisimo, se stala první logistickou nemovitostí v České republice oceněnou nejvyšším stupněm akreditace BREEAM s hodnocením Outstanding. V rámci regionu střední a východní Evropy se tak stala teprve druhou takovou budovou s tímto hodnocením. 
 
V České republice loni společnost pronajala 168 600 metrů čtverečních prostor a na konci roku tak dosáhla rekordní obsazenosti 97,5 procenta. Prologis postavil budovy o rozloze 57 000 metrů čtverečních a zahájil výstavbu tří budov o rozloze 66 500 metrů čtverečních. „Z hlediska poptávky se naše portfolio v Praze a jejím okolí v roce 2017 zařadilo ke špičce ve srovnání s našimi ostatními evropskými aktivy,“ řekl Martin Baláž, ředitel Prologis pro pronájem a výstavbu v České republice a na Slovensku, „poptávka po kvalitních budovách a službách, jež nabízí společnost Prologis, se jasně projevila v přesvědčivosti našich provozních výsledků.“

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

туры на Мальдивы

У нашей компании авторитетный интернет-сайт , он рассказывает про Turanabol dopingman.com.ua/
ecostyle.kz
Všechna práva vyhrazena © 2018