Stavbaři uzavřeli kolektivní smlouvu vyššího stupně na roky 2013 až 2016

Hlavní stránka / Novinky na webu / Stavbaři uzavřeli kolektivní smlouvu vyššího stupně na roky 2013 až 2016

23.4.2013

Stavbaři uzavřeli kolektivní smlouvu vyššího stupně na roky 2013 až 2016 PRAHA - Novou kolektivní smlouvu vyššího stupně, účinnou od 1. dubna 2013, podepsali zástupci Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Odborový svaz Stavba České republiky a Odborový svaz pracovníků dopravy, silničního hospodářství a autoopravárenství Čech a Moravy. „Dohoda všech tří stran je projevem vzájemné, dlouhodobě dobré spolupráce a konstruktivního dialogu,“ komentoval výsledek vyjednávání prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR Václav Matyáš.

„Jsem přesvědčen, že zvýšení minimálních mzdových tarifů o 1,7 procenta je pro naše členy, ale i ostatní firmy akceptovatelné,“ dodal. Právě výše minimálních mzdových tarifů, obsažená v článku 33 kolektivní smlouvy, byla předmětem nelehkého vyjednávání. Zatímco odbory požadovaly zvýšení o pět procent, zástupci podnikatelů chtěli s ohledem na složitou ekonomickou situaci firem zachovat dosavadní stav, tedy tarify nezvyšovat. Obě strany nakonec přijaly doporučení společně vybraného zprostředkovatele, který zvýšení minimálních tarifů v uvedeném rozsahu navrhl.
 
Nová kolektivní smlouva se výrazně přiblížila limitům Zákoníku práce, stanoví výměru dovolené v rozsahu čtyř týdnů, snižuje příplatky za práci přesčas z 50 na 35 procent, upravuje příplatky za noční práci, za pracovní pohotovost a další.
 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Stavba | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.onlyyou.od.ua

https://avtomaticheskij-poliv.com.ua

читайте здесь
Všechna práva vyhrazena © 2018