Swietelsky dokončil stavbu výrobní haly Kern-Liebers CR

Hlavní stránka / Novinky na webu / Swietelsky dokončil stavbu výrobní haly Kern-Liebers CR

24.4.2017

Swietelsky dokončil stavbu výrobní haly Kern-Liebers CR Po osmi měsících práce předala společnost SWIETELSKY stavební výrobní halu strojírenské firmy KERN-LIEBERS CR v jejím závodě v Českých Budějovicích. Ta má rozlohu 7500 metrů čtverečných a její stavba začala loni koncem srpna. Provoz v ní bude po instalaci technologie slavnostně zahájen 23. května. Tím se výrobní prostory firmy, patřící mezi významné dodavatele komponentů pro automobilový, textilní a spotřební průmysl, rozšíří na 19 tisíc metrů čtverečných. Celková investice přesáhne půl miliardy korun, z nichž na stavební práce připadá zhruba 180 miliónů korun.

„Přístavba haly v areálu, kde výroba běží dál, je vždy specifická. A náročná na koordinaci všech stavebních prací, protože chod vlastního provozu nelze narušit. To se bez úzké spolupráce s investorem, a také plánováním v dostatečném předstihu, neobejde. Těší mě, že se to zde podařilo velmi dobře zvládnout, i když letošní zima, v průběhu které probíhaly hlavní stavební procesy, nám příliš nepřála,“ říká Pavel Rouha, ředitel závodu Pozemní stavby Jih SWIETELSKY stavební. Ta loni v oboru průmyslových staveb například postavila ve Strakonicích výrobní haly firmy Denios, výrobní halu společnosti Hauser v Kaplici a letos na jaře dokončila v Jihlavě stavbu vývojového centra R&D Automotive Lighting.
 
 
Jaroslav Kopp, jednatel společnosti KERN-LIEBERS CR, připomíná, že investice do rozšíření produkce byla nevyhnutelná, neboť objekty už byly zcela zaplněné a nešlo do nich umístit další technologie, nezbytné pro pokrytí nových projektů v Česku, Polsku a Maďarsku. Do nové haly firma umístí celý provoz tepelného zpracování kovů a omílání. Nové technologie za přibližně 320 miliónů Kč jí umožní rozšířit portfolio výrobků a otevřít nové trhy. Společnost SWIETELSKY stavební zde ještě pracuje na drobných stavebních objektech, kde skončí v polovině června. Po přestěhování části technologie do nových prostor budou ještě následovat stavební úpravy ve stávajících halách. 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

https://sellmax.com.ua

https://steroid-pharm.com

у нас artma.net.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018