Trikaya vstoupila do nového byznysu a koupila dvě obchodní centra

Hlavní stránka / Novinky na webu / Trikaya vstoupila do nového byznysu a koupila dvě obchodní centra

6.3.2018

Trikaya vstoupila do nového byznysu a koupila dvě obchodní centra Brněnský developer Trikaya se pustil do nového podnikání a rozšiřuje portfolio svých aktivit o vlastnictví a správu obchodních center. V Praze koupil obchodní centrum Řepy, v Brně majetkově vstoupil do obchodního centra Futurum. Investice přesáhla půl miliardy korun. Obě centra bude provozovat prostřednictvím nové dceřiné společnosti Trikaya Property and Facility Management.

Společnost, která se dosud specializovala převážně na bytovou výstavbu v Brně, bude obchodní centra rekonstruovat a také rozšiřovat. „Neopouštíme své dosavadní aktivity v Brně, zůstaneme dál na trhu s brněnskými bytovými novostavbami, ale chceme pro naše investory rozvíjet nové oblasti podnikání a utrhnout si na trhu další příležitosti,“ říká ředitel společnosti Trikaya Alexej Veselý.

„Je to z našeho pohledu i nezbytná diverzifikace rizika. Stavět v Brně je kvůli problémům s územním plánem stále těžší, pozemky, kde je možné postavit nové bytové domy, rychle dochází a jejich ceny rostou do nesmyslně vysokých částek. Dokud se neodblokují problémy s územním plánem v Brně, nezmění se to. Proto měníme strategii a vstupujeme i na trh obchodních center. Nejde nám čistě jen o samotné provozování obchodních center. Jak ve Futuru, tak v pražských Řepích počítáme s velkou rekonstrukcí těchto obchodních center,“ dodal.
 
Brněnské obchodní centrum Futurum vzniklo už v roce 2001. Nově do něj vstoupila skupina investorů v čele se společností Trikaya. Ta drží 50procentní podíl, o zbývajících 50 procent se dělí skupina Opifer a další partneři. „Do Futura vstupujeme společně s dalšími investory a chceme ho vylepšit. Celková společná investice do rozvoje tohoto obchodního centra by měla dosáhnout v celkovém součtu jedné miliardy korun. Centrum budeme chtít rozšířit a vybudovat tu prostor pro úplně nové typy prodejen, které dnes v Brně úplně chybí. Na detaily je ale zatím ještě brzy, představíme je společně s ostatními investory až v průběhu letošního roku,“ doplnil Alexej Veselý.
 
 
Obchodní centrum v pražských Řepích, které se nachází uprostřed zdejšího sídliště, je tradiční pětipodlažní obchodní centrum, jakých se nachází na českých sídlištích z 80. let celá řada. Starší budovu by Trikaya ráda v nejbližších letech zrekonstruovala, aby centrum získalo modernější styl, který odpovídá nakupování v dnešní době.
 
Cílem obchodního centra Řepy není konkurovat velkému shopping parku na pražském Zličíně, který je kousek odtud, ale mělo by být první volbou pro obyvatele z nejbližšího okolí, kteří se tu budou po rekonstrukci cítit ještě příjemněji. Stane se z něj centrum nakupování a Trikaya sem bude chtít ve větší míře přivést další služby včetně zdravotní péče. Ve spolupráci s městskou částí Praha-Řepy by se mělo k lepšímu proměnit i bezprostřední okolí obchodního centra. 
 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.progressive.ua

у нас
Všechna práva vyhrazena © 2018