Unikátní budova Five je plně obsazená ještě před dokončením

Hlavní stránka / Novinky na webu / Unikátní budova Five je plně obsazená ještě před dokončením

4.5.2017

Unikátní budova Five je plně obsazená ještě před dokončením O novou administrativní budovu Five na pražském Smíchově od renomovaného studia Qarta architektura je velký zájem. Seznam nájemců po farmaceutické společnosti MSD, developerské a stavební skupině EBM Group, restauraci Sodexo a designérském studiu U1 nově doplní firma Roche Diagnostics, která se zaměřuje na oblast zdravotnického výzkumu. Budova má nyní také po kolaudaci a je schválená k užívání.

„Diagnostická divize firmy Roche je číslem jedna na trhu v oboru laboratorní diagnostiky, přináší inovativní produkty a transparentní obchodní praktiky. Tuto image bychom rádi podtrhli právě svými novými obchodními prostorami. Budova Five byla pro relokaci naší diagnostické divize horkým favoritem od samého počátku a jsme velmi potěšeni, že se stane naší novou základnou na budoucí roky,“ říká Tatiana Godarská, country manažerka společnosti Roche Diagnostics Prague.

Sedmipodlažní kancelářská budova poskytne nájemcům architektonicky i uživatelsky unikátní zázemí doplněné nejmodernějšími technologiemi. „Za tři roky působení v Praze zaznamenala divize MSD IT trvalý růst. Dokázali jsme vybudovat tým složený z více než 600 profesionálů. V budově Riverview, našem prvním projektu zrealizovaném společně se Skanska v roce 2014, jsme dobře pochopili, co již funguje skvěle a co můžeme ještě zlepšit. Tyto znalosti jsme využili k vytvoření konceptu zcela nového pracovního prostoru – takového, který se okamžitě stal jedním z nejmodernějších pracovišť v České republice," říká Richard Branton, viceprezident a CTO společnosti MSD.
 
 
„Sochařsky pojaté tvarování vnějšího pláště budovy Five dokonale zaplnilo prázdné nároží bloku, viditelné nejen při pohledu z druhého břehu, ale i ze Smíchova. Dynamickým průnikem rozehraných hmot v jednotlivých podlažích v kombinaci s klidným původním domem byl vytvořen objekt, který snoubí nové a staré v nezaměnitelné smíchovské atmosféře,“ vysvětluje David Wittassek z architektonického studia Qarta architektura, jež je autorem a generálním projektantem celé budovy. „Otevření historické fasády navíc výrazně zobytnilo ulici Na Valentince, spolu s navazující budovou pak byl vytvořen obchodní parter, v lokalitě zcela chybějící typologická funkce. Máme radost ze zachování industriálního charakteru místa,“ zdůrazňuje Wittasek.
 
Dostatek denního světla a vnitřní i venkovní zeleně, pravidelný přísun a obměna čerstvého vzduchu v místnostech zajištěné pomocí čidla na monitoring CO2 či pokročilá ventilace prostřednictvím chladicích trámů, díky nimž vzduch volně „padá“ a nezpůsobuje tak nepříjemné foukání za krk či na záda – všechny tyto prvky garantované mezinárodně uznávanou certifikací LEED na nejvyšší úrovni Platinum vytvoří v prostorách Five zdravé pracovní prostředí a zároveň jsou šetrné k životnímu prostředí.
 
 
„Kanceláře ve Five jsme si vybrali proto, že zajistí dostatečný a komfortní prostor pro fungování a rozšíření naší firmy. V maximální možné míře využívají potenciál místa i budovy samotné. Splňují také naše požadavky na nejmodernější trendy organizace pracovních míst včetně principů ABW (activity based workplaces). Takové uspořádání podporuje synergii jednotlivých částí firmy a zároveň přináší efektivitu a výkonnost do firmy jako celku,“ říká jednatel a architekt firmy EBM Group Petr Vacek.
 
Zaměstnanci firem, které v budově budou mít své sídlo, se mohou těšit i na důmyslné relaxační zóny a řadu služeb, kterých budou moci využívat za pomoci speciální mobilní aplikace. K odpočinku a občerstvení je určena speciální chillbox zóna s posezením, kuchyňským zázemím a automatem na zdravé potraviny, ve které budou stěny tvořeny speciálními akustickými panely z materiálu pohlcujícího prachové částice a pach. K pracovním setkáním bude určené i lobby v industriálním designu s velkými historickými okny a video stěnou, kde budou mít zaměstnanci možnost sledovat například zprávy nebo menu z restaurace. K práci i odpočinku přímo vybízí i střešní terasa, která kromě panoramatického výhledu na Vyšehrad a Pražský hrad nabídne posezení ve fatboyích.  Přímo v budově budou mít navíc možnost využít unikátní designové restaurace Chilli bistro by Sodexo, kterou zde bude provozovat jeden z nájemců.
 
„Chilli bistro by Sodexo bude první restaurací svého druhu s obsluhou. Nový koncept si klade za cíl obnovit popularitu bister a představí pokrmy připravované a servírované moderním způsobem. Celý interiér restaurace bude rozdělen do konkrétních zón, oddělených speciálním osvětlením, nábytkem a dekoracemi, aby zákazníkovi umožnil relaxovat pro něj v příjemném prostředí a vychutnat si v klidu oblíbený pokrm,“ popisuje Andrea Kašová, Operational Marketing Manager pro Českou republiku a Slovensko ve společnosti Sodexo.
 
 
Nedílnou součástí identity Five je i množství praktických služeb a chytrých prvků. Jednou z nich je mobilní aplikace. Ta nabídne možnost rezervace zasedacích místností či využití služby prádelny formou zamykacích skříněk, přehled akcí, které se konají v okolí budovy, nebo informace o budově samotné. Smart parking umožní automatické vpuštění do budovy na základě SPZ nebo informace o tom, zda je na parkovišti místo ještě předtím, než bude muset řidič do objektu vjet. Další inovací budou chytrá zrcadla s obrazovkou obsahující informace o budově, motivační citáty, nebo zprávy o počasí.
 
„Dnešní mladí zaměstnanci chtějí, aby se rozdíly mezi soukromím a prací stíraly. Očekávají neformální a různorodé pracovní prostředí a různé vychytávky, které jim usnadní práci s moderními technologiemi,“ zdůvodňuje výběr nového pracovního prostředí zástupkyně dalšího z nájemců Five, brand manažerka společnosti U1 Lenka Heuerová. 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

альпари

узнать больше unc-mps.com.ua

узнать больше velotime.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018