V Českých Budějovicích a v Praze začíná stavba nových retail parků

Hlavní stránka / Novinky na webu / V Českých Budějovicích a v Praze začíná stavba nových retail parků

9.3.2017

V Českých Budějovicích a v Praze začíná stavba nových retail parků Hned dva retail parky v Českých Budějovicích – Rožnově a v Praze – Vinoři začíná pro developery KPD Group a Exafin stavět společnost Swietelsky stavební. Retail park, na rozdíl od nákupního centra, představuje spíše doplňkovou obchodní zónu pouze s několika na sobě nezávislými obchody.

V českobudějovické čtvrti Rožnov se tak stane po více než dvou letech příprav. Na ploše zhruba 1300 metrů čtverečních bude jeho součástí například supermarket potravinářského řetězce Billa s parkovištěm pro zhruba 50 automobilů. „Uvědomujeme si, že vstupujeme na okraj lokality se středověkou historií, v níž žije řada patriotů. I proto jsme ji připravovali pečlivě mnoho měsíců a věříme, že zdejší život obohatí nejen novými službami, ale i pojetím, v němž je místo i pro zeleň,“ říká Jindřich Kukačka, jednatel společnosti KPD Group.
 
Rožnovské obchodní centrum by mělo být dokončeno už na přelomu června a července. Součástí stavby jsou také veškeré inženýrské sítě včetně odvodu dešťových vod do již připravených šachet. „Pro nás je důležitý závěr května, kdy musíme předat stavbu pro dodávky, které si přímo zařizuje Billa. Bude tedy důležité dodržet průběžné termíny. Navíc retail park vzniká blízko obytné zóny a základní školy, což se bez vysokých nároků na bezpečnost práce neobejde,“ uvedl Pavel Rouha, ředitel závodu Pozemní stavby Jih Swietelsky stavební.
 
Retail park v Praze 9 – Vinoři nabídne 2600 metrů čtverečních obchodních ploch. Ty zaplní například Billa, Drogerie dm, Super Zoo, bude tu i lékárna nebo prodejna elektro. S jeho dokončením se počítá už letos na podzim. „Staveniště jsme převzali v tomto týdnu a nyní už následuje jen práce, protože na stavbu máme pouze pár měsíců,“ uvedl Ondřej Krejčí, ředitel závodu Pozemní stavby Čechy Swietelsky stavební.
 
„Původně jsme ve Vinoři plánovali pouze projekt se satelitním objektem potravin, který se posléze změnil ve středně velký retail park s parkovištěm. Opět zde zvláštní důraz klademe na zelené plochy a novou výsadbu,“ říká Ondřej Farka, obchodní manažer investičního fondu Exafin. Ten společně s KPD Group nyní v Česku realizuje 15 retail parků v tržní hodnotě přes 1,5 miliardy korun. Především v Praze a středních a jižních Čechách. „Převážně jde o maloobchodní komerční centra, u nichž prosazujeme především filozofii rychlého, ale kvalitního nákupu,“ vysvětluje Jiří Kadlec ze společnosti Exafin. 
 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

maxformer.com

читать далее

dopingman.com.ua/tabletirovannyie-steroidyi/turinabol/turanabol.html
Všechna práva vyhrazena © 2018