V prvním čtvrtletí dominoval investicím do nemovitostí maloobchod

Hlavní stránka / Novinky na webu / V prvním čtvrtletí dominoval investicím do nemovitostí maloobchod

15.5.2017

V prvním čtvrtletí dominoval investicím do nemovitostí maloobchod Trendem prvních třech měsíců na českém realitním trhu byl výrazně rostoucí zájem ze strany investorů o kancelářský, maloobchodní a industriální sektor s nárůstem poptávky po dalších nemovitostech, jako jsou hotely a byty. Trhu jednoznačně dominoval maloobchodní sektor s celkovým objemem investic 900 milionů eur. Podle dat poradenské společnosti CBRE následoval kancelářský trh, který dosáhl pětinového podílu celkových tržních investic.

„V prvním čtvrtletí dominoval maloobchodní sektor s podílem 63 procent z celkových realitních investic. CBRE se stalo lídrem trhu v investičním realitním poradenství, a to především díky zastupování CBRE Global Investors při akvizici obchodního centra Letňany v Praze a zastupování CPI při akvizicích multifunkční budovy Zlatý Anděl a obchodních center Olympia Plzeň a Nisa Liberec, které byly součástí středoevropského portfolia s hodnotou 640 milionů EUR. Navíc se CBRE podílelo na prodeji dalšího významného regionálního obchodního centra,“ uvedl Chris Sheils, Head of Investment Properties společnosti CBRE.
 
 
Celkový objem investic v prvním čtvrtletí činil 1,41 miliardy eur, které zahrnují 23 různých transakcí a o více než 980 milionů eur překročil průměrnou hodnotu pro první čtvrtletí v posledních deseti letech. První čtvrtletí roku 2017 bylo po silném posledním kvartálu loňského roku druhým nejsilnějším čtvrtletím s největším objemem investic v historii. Období posledních 12 měsíců tak bylo zcela nejúspěšnější.  Investice do realit totiž dosáhly objemu zhruba 4,7 miliardy eur.
 
Výsledky prvního čtvrtletí výrazně posílily tři transakce nad 200 milionů eur. Jedná se o akvizici nákupního centra Letňany v Praze, nákupního centra Olympia v Brně a nákup převážně retailového portfolia společností CPI. Nejaktivnější byli lokální investoři s 37procentním podílem na trhu, následovali je investoři z Německa, kteří v prvním čtvrtletí dosáhli 33procentního podílu. Podle odhadů by měl trh pokračovat dalších 18 měsíců v růstu, přičemž investoři budou nadále pozorně sledovat změny růstu úrokových sazeb na mezinárodní úrovni. 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Велосипеды Ardis

www.profvest.com

http://www.ka4alka.com.ua/
Všechna práva vyhrazena © 2018