V Roztokách začala výstavba Parku vědy Roztoky

Hlavní stránka / Novinky na webu / V Roztokách začala výstavba Parku vědy Roztoky

19.9.2013

V Roztokách začala výstavba Parku vědy Roztoky ROZTOKY – Slavnostním poklepáním na základní kámen začala v Roztokách u Prahy výstavba Parku vědy Roztoky. Ten vzniká jako v pořadí již druhý projekt zdejšího technologického parku. Bude odpovědí na poptávku po průmyslových vědeckých pracovištích s dostatečným materiálním a technickým vybavením. Park vědy přímo navazuje na projekt Vědeckotechnického parku Roztoky a měl by jej synergicky doplňovat. Investorem projektu je společnost PV Roztoky s.r.o., člen holdingu Trigema.

Projekt je dotován z Operačního programu Podnikání a inovace - program Prosperita, který je financovaný ze strukturálních fondů EU a ze státního rozpočtu ČR. Slavnostního poklepání základního kamene se ujali senátor Jiří Dienstbier, starosta města Roztoky Jan Jakob, ředitel strukturálních fondů společnosti CzechInvest Ing. Petr Kolář, autor projektu Ing. arch. Daniel Smitka, jednatel společnosti PV Roztoky s.r.o. Ing. Marcel Soural a projektový manažer Ing. Adam Šachl.
 
Součástí rodícího se projektu je i tzv. centrum pro transfer technologií a podnikatelský inkubátor, který poskytne technologické i administrativní zázemí inovativním firmám z oblasti strojírenství. „Park vědy Roztoky nemá být jen vybavenou laboratoří, která nabídne pokročilé technologie inovátorům a badatelům z řad vznikajících společností i zavedených institucí, ale především místem setkávání se světovými vědeckými kapacitami a opravdové vědecké práce. Přes naše partnery jsme napojení na mezinárodní vědecko-výzkumné sítě či do sítě národního výzkumu a vzdělávání České republiky NREN“ přiblížil ideu projektu jednatel společnosti PV Roztoky s.r.o. Marcel Soural.
 
Cílem Parku vědy je vytvořit příznivé prostředí pro inovační firmy a poskytovat jim služby a prostory umožňující spolupráci mezi vysokými školami či výzkumnými organizacemi a podnikatelskou sférou. Do provozu by měl být projekt uveden na podzim příštího roku.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Na tomto místě vzniká budoucí Park vědy

Na tomto místě vzniká budoucí Park vědy

Základní kámen PV Roztoky

Základní kámen PV Roztoky

Poklepání na základní kámen

Poklepání na základní kámen

Vizualizace budoucí podoby PV Roztoky

Vizualizace budoucí podoby PV Roztoky

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

депозиты физ лиц в киеве

подробно

np.com.ua/holodilnoe-oborudovanie/shkafy-xolodilnye-dlja-magazinov-i-supermarketov.html
Všechna práva vyhrazena © 2018