Výměnou oken se dá poměrně výrazně ušetřit

Hlavní stránka / Novinky na webu / Výměnou oken se dá poměrně výrazně ušetřit

7.8.2012

Výměnou oken se dá poměrně výrazně ušetřit PRAHA - Domácnosti se od příštího roku budou muset zřejmě připravit na nový zásah do rodinných financí. Podpora, o niž mohou od roku 2013 nově žádat i výrobci ekologického tepla, totiž nejspíš zdvihne i účty za elektřinu. O kolik si domácnosti připlatí, zatím není zcela jasné. Záleží na počtu výrobců tepla z obnovitelných zdrojů, jež budou o příspěvek usilovat, a na částce, kterou stát na tyto dotace pro příští rok uvolní.

V každém případě však lze očekávat, že lidé budou při nákupu spotřebičů ještě pečlivěji sledovat údaje o jejich energetické náročnosti a dále hledat možnosti, jak ušetřit. Nárůst účtů za elektrickou energii by se přitom mohl projevit i ve zvýšeném zájmu o rekonstrukce rodinných bytů a domů, a to zejména u domácností, které topí přímotopy nebo elektrickým kotlem. 
 
Podstatně se dá ušetřit nejen zateplením, ale i výměnou starých oken za nová. Právě výměna oken je přitom nejrychlejším řešením, jak zvýšit odolnost bydlení proti únikům tepla. Při jejich výběru hraje zásadní roli hodnota Uw, což je koeficient prostupu tepla celým oknem. „Čím je toto číslo menší, tím lépe,“ vysvětluje František Ivaška ze společnosti Slovaktual, výrobce plastových a hliníkových oken.
 
Při výměně okna vyrobeného před 20 lety s Uw ve výši 2,0 – 2,5 w/m2K například za okno Slovaktual Standard s Uw = 1,2w/m2K, je možné snížit množství tepla, které do té doby utíkalo okny, a to o 50 až 70 procent. V případě použití oken Slovaktual Pasiv s Uw = 0,8W/m2K budou úspory ještě vyšší. Jak však František Ivaška dodává, jen kvalitní okna nestačí. Spolu s tím je nutné dbát i na jejich správné zabudování a také se naučit správně větrat. Pokud se spojí tyto tři faktory, může se roční úspora za teplo pohybovat v řádu tisíců.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Vybavení interiérů | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Slovaktual-okno3.jpg

Slovaktual-okno3.jpg

Slovaktual-okno8.jpg

Slovaktual-okno8.jpg

Slovaktual-rodinny-dum.jpg

Slovaktual-rodinny-dum.jpg

Diskuse

Jak větrat Patrik Mžíček 23.1.2013 17:49

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

узнать больше pharmacy24.com.ua

also
Všechna práva vyhrazena © 2018