Zákazníci vybírají rezidenční nemovitosti stále podle lokality

Hlavní stránka / Novinky na webu / Zákazníci vybírají rezidenční nemovitosti stále podle lokality

12.4.2017

Zákazníci vybírají rezidenční nemovitosti stále podle lokality Při výběru rezidenční nemovitosti je pro zákazníky podle developerských společností nejdůležitější lokalita, následovaná cenou a dopravní dostupností. Nejméně naopak dbají na energetickou náročnost a míru rozestavěnosti. Vyplývá to ze Studie developerských společností Q1/2017 zpracované analytickou společností CEEC Research ve spolupráci se společností KPMG Česká republika.

Trh s rezidenčními nemovitostmi bude podle ředitelů developerských firem letos nejvíce ovlivněn nedostatkem vydaných stavebních povolení a nedostatkem kvalitních pozemků. V názorech na vliv novely stavebního zákona na zjednodušení a zrychlení výstavby a snížení byrokracie jsou developerské firmy spíše pesimistické. „Vliv objemu nově povolovaných zakázek na vývoj celého residenčního trhu je klíčový. Na trhu dochází ke kolizi rostoucí poptávky a klesající nabídky. Na jedné straně je příznivý vývoj ekonomiky, rostoucí objem nákupů bytů na investici a dostupnost hypoték, na druhé straně dlouhá povolovací řízení a kumulující se deficit nově povolených a prodaných bytů. Situace se vyrovnává růstem cen bytů,” vysvětluje Pavel Kliment, partner odpovědný za služby pro realitní a stavební společnosti KPMG v České republice.
 
„Čím je byt blíž metru nebo jinému dopravnímu napojení, tím roste jeho atraktivita. Zpravidla se pak také lépe pronajímá. Kromě lokality je však důležitá i cena bytu a další hlediska. Jedná se o vybavení bytu, kvalitu použitých stavebních materiálů a provedení prací či okolní občanskou vybavenost,“ vysvětluje Marcel Soural, předseda představenstva společnosti Trigema.
 
 
„Ve srovnání s uplynulými roky klesá podle našich zjištění význam celkové ceny bytu, na důležitosti naopak stále získává lokalita a celkový kvalitativní standard projektu. Lidé začínají preferovat bydlení ve výborné dopravní dostupnosti, ale zároveň s kompletní občanskou vybaveností v pěším dosahu, tedy v širším centru metropole. Dlouhodobě klienti slyší také na pozitivní reference a dlouhodobou pověst developera,“ tvrdí Ján Horváth, CEO Real Estate, CTR group a.s.
 
„Klíčové důvody při výběru bytu jsou vždy velmi individuální, ale u našich klientů rozhoduje ve valné většině lokalita, kde se daná nemovitost nachází. Neméně důležitou roli hraje dobré jméno a úspěšně dokončené projekty z minulosti. Dalším neopomenutelným faktorem je jedinečnost, kterou se naše projekty vyznačují,“ dodává Zuzana Procházková, Sales&Marketing Director, FIM Group, s.r.o.
 
 
V názorech na vliv nové legislativy jsou developerské firmy spíše pesimistické. Dvě třetiny ředitelů (67 procent) se domnívají, že novela stavebního zákona nepřinese ani zjednodušení výstavby, ani nesníží současnou míru byrokracie. Nejednoznačný je pohled na urychlení výstavby díky spojení územního povolení, stavebního řízení a posouzení vlivu na životní prostředí. Zde polovina (50 procent) ředitelů zrychlení procesu předpokládá, druhá polovina má názor opačný.
 
Dle dvou pětin (43 procent) ředitelů developerských společností také nedojde vlivem novelizace legislativy k zamezení neoprávněných požadavků organizací, které se odvolávají proti stavbám. O částečném zamezení hovoří třetina ředitelů (37 procent), k zamezení tohoto negativního faktoru pak dojde podle pětiny dotázaných (20 procent).

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Поддержка интернет магазина https://progressive.ua
super 3000

отдых в Хорватии
Všechna práva vyhrazena © 2018