Strategické plánování hl.m. Prahy povede Jan Šícha

Hlavní stránka / Personální změny / Strategické plánování hl.m. Prahy povede Jan Šícha

15.5.2015

Strategické plánování hl.m. Prahy povede Jan Šícha PRAHA - Vítězem výběrového řízení na šéfa Sekce strategií a politik Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy se stal Mgr. Jan Šícha, bývalý ředitel Českého centra v Mnichově, který dosud působil na Ministerstvu zahraničních věcí ČR. Jeho úkolem bude zejména personálně konsolidovat sekci strategií IPR a posílit komunikaci vznikající aktualizace Strategického plánu hl. m. Prahy a dalších strategických dokumentů.

„Komise ocenila Šíchův konsenzuální přístup a citlivé vnímání města jako širokopásmového a živého organismu,“ uvádí ředitel IPR Petr Hlaváček. „Ve své práci se chci zaměřit na kvalitu života v Praze, a to zejména pro ty, kdo jsou tu nadlouho či nastálo. Vyhovuje mi, že strategie, která se zpracovává na IPR uvažuje v otázkách, které si v moderních městech svobodného světa pokládají všichni - v jakém městě chceme žít, čím se budeme živit a jak to budeme (společně) řídit,“ popisuje svůj pohled Jan Šícha.
 
Podle jeho slov kulturní dědictví příštích generací vzniká dnes a ve vedení Prahy je momentálně dost lidí, kteří si to uvědomují. „Cílem by mělo být kompaktnější a zabydlené město, kde budou vítány, přijímány a chápány stavby dnešního Santiniho či dnešní Santiniové,“ dodal Jan Šícha. Nové ředitele vybírala pětičlenná komise ve složení náměstek primátorky hl. m. Prahy pro územní rozvoj Matěj Stropnický, ředitel IPR Petr Hlaváček, ředitel Sekce prostorových informací Jiří Čtyroký, ředitelka Sekce detailu města Pavla Melková a vedoucí týmu participace Petr Návrat.
 
Úkolem sekce je zpracovávání metropolitních strategických, koncepčních a analytických dokumentů, zejména pak zodpovídá za aktualizaci Strategického plánu hl. m. Prahy. Dále zpracovává a koordinuje přípravu strategických projektů města (např. koncepci holešovického Výstaviště), monitoruje a garantuje provázanost existujících a nově vznikajících plánů a strategií. Sekce strategií a politik dále zajišťuje analytické podklady pro tvorbu strategického nebo územního plánu a dalších dokumentů. Snaží se posilovat spolupráci s vysokými školami, výzkumnými institucemi a dalšími důležitými aktéry městského rozvoje. 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Personální změny | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

заказать воду

www.poliv.ua

https://kokun.net
Všechna práva vyhrazena © 2018