Exekutor vám radí: Jak nepřijít při exekuci o svůj majetek

Hlavní stránka / Poradna / Exekutor vám radí: Jak nepřijít při exekuci o svůj majetek

24.2.2013

Exekutor vám radí: Jak nepřijít při exekuci o svůj majetek PRAHA - Magazín VRTT pro vás ve spolupráci s Exekutorským úřadem Přerov připravil poradnu, ve které se můžete soudního exekutora JUDr. Tomáše Vrány ptát nejen na vše, co se týká exekucí. Své otázky prosím posílejte na mail: [email protected] Dnešní téma je pro všechny, kdo nespláceli úvěr a nyní se obávají příchodu exekutora.

Dobrý den, začátkem minulého roku jsem si zařídil spotřebitelský úvěr, který jsem kvůli finanční situaci nemohl po určitou dobu splácet. Nyní mi přišel dopis od exekutorů a já se bojím, aby mi nezabavili veškerý majetek. Co mám nyní dělat? Co se stane, pokud nebudu na dopis reagovat?
 
Nejdříve kontaktujte svého věřitele, či příslušného soudního exekutora, pokud již soud rozhodl o exekuci. Je totiž důležité si uvědomit, že exekutor nerozhoduje o exekuci z vlastní vůle. Nejprve musí o dílčí exekuci rozhodnout relevantní soud. Ten vydává na základě podání věřitele tzv. exekuční titul, teprve na jeho základě může exekutor konat.
 
S příslušným exekutorem se zajisté můžete domluvit na umoření dluhu, případně finančně únosném splátkovém kalendáři, který bude vyhovovat oběma stranám. Z tohoto důvodu je dobré kancelář exekutora kontaktovat v raném stádiu. Tím, že začnete svůj dluh splácet, předejdete mnoha nepříjemnostem, ke kterým by jinak nemuselo dojít.
 
Co se týče samotného postupu vymáhání, soudní exekutor jako první postihuje bankovní účty, zjišťuje možnost srážek z platu nebo důchodu. Pokud byste na účtech nedisponoval postižitelnými prostředky, současně nepobíral důchod ani neměl práci, byl by nucen přistoupit k sepsání a následnému zajištění movitých věcí ve vaší domácnosti, či firmě. Nejkrajnějším řešením, které se aplikuje v případě, že předchozí pokusy o vymožení selžou, je nařízení veřejné dražby nemovitosti, jež je ve vlastnictví povinného.
 
soudní exekutor JUDr. Tomáš Vrána, Exekutorský úřad Přerov

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Poradna | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

gazon.net.ua

https://www.profvest.com

Вы можете купить аккумулятор харьков по вашему желанию, недорого.
Všechna práva vyhrazena © 2018