Exekutor vám radí: Jak poznat „pravého“ exekutora

Hlavní stránka / Poradna / Exekutor vám radí: Jak poznat „pravého“ exekutora

23.4.2013

Exekutor vám radí: Jak poznat „pravého“ exekutora PRAHA - Magazín VRTT pro vás ve spolupráci s Exekutorským úřadem Přerov připravil poradnu, ve které se můžete soudního exekutora JUDr. Tomáše Vrány ptát nejen na vše, co se týká exekucí. Své otázky prosím posílejte na mail: [email protected] Dnešní téma vám napoví, jak se pozná skutečný exekutor před podvodníkem.

Zajímalo by mě, jak poznám, že mi domů dorazil „pravý“ exekutor. Často totiž slýchávám o podvodnících, kteří lidem prachsprostě ukradnou jejich majetek právě v zástěrce exekuce. Na co si mám dát pozor?
 
Nejdůležitější je, nechat exekutora prokázat se služebním průkazem. Ten by měli mít všichni, kteří provádí výkon exekuce mimo sídlo exekutorského úřadu. Služební průkaz poznáte tak, že je opatřen fotografií vykonavatele s hologramem Exekutorské komory České republiky a také obsahuje informaci o exekutorském úřadu, pod kterým daný vykonavatel pracuje. Pokud se vám i přes všechny tyto informace exekutor nezdá a myslíte si, že exekutorský úřad, ze kterého vykonavatel pochází, neexistuje, není nic jednoduššího než si zkontrolovat jejich webové stránky.
 
Pravost si můžete ověřit taktéž na stránkách Exekutorské komory České republiky na www.ekcr.cz, jelikož Exekutorská komora je organizací, která sdružuje exekutory a členství v ní je tak ze zákona povinné. Okamžikem, kdy je exekutor jmenován, se tak automaticky stává jejím členem.
 
Pokud máte stále pochybnosti o totožnosti vykonavatele, můžete se obrátit na příslušníky policie České republiky, kteří dané osoby zkontrolují za pomoci občanského průkazu a zjistí si tak jejich totožnost. Samozřejmě pravý zaměstnanec soudního exekutora jistě nebude mít problém s prokázáním své totožnosti a přítomnost policie tak nebude nutná.
 
Kromě zjištění totožnosti dané osoby je nutné dát také pozor na dokumenty, kterými by měl dotyčný vykonavatel disponovat. Jedná se o usnesení o nařízení exekuce a exekuční příkaz, na nich musí být označení konkrétního exekutorského úřadu, jenž byl exekucí pověřen. Bez těchto listin k sobě domů nikoho nepouštějte.
 
Soudní exekutor JUDr. Tomáš Vrána, Exekutorský úřad Přerov
 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Poradna | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zločinec zde radí !!! Boni Mores 25.7.2013 08:18

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.подробнее

www.profvest.com

читайте здесь
Všechna práva vyhrazena © 2018