Exekutor vám radí: Ručení za půjčku si řádně rozmyslete

Hlavní stránka / Poradna / Exekutor vám radí: Ručení za půjčku si řádně rozmyslete

5.3.2013

Exekutor vám radí: Ručení za půjčku si řádně rozmyslete PRAHA - Magazín VRTT pro vás ve spolupráci s Exekutorským úřadem Přerov připravil poradnu, ve které se můžete soudního exekutora JUDr. Tomáše Vrány ptát nejen na vše, co se týká exekucí. Své otázky prosím posílejte na mail: [email protected] Dnešní téma je pro všechny, kdo nespláceli úvěr a nyní se obávají příchodu exekutora.

Dobrý den, před několika dny za mnou přišel vnuk s prosbou o ručení jeho půjčky. Zajímalo by mě, co by pro mne ručení za úvěr na jeho auto, znamenalo.
 
Dříve než se rozhodnete někomu ručit, mělo by vašemu rozhodnutí předcházet důkladné zvážení všech možných důsledků. Tím nejčernějším z nich je, že váš vnuk přestane úvěr splácet a vy budete muset závazky převzít za něj. I když k tomuto scénáři nemusí dojít, měl byste být schopen finančně unést i toto břemeno. Spočítejte si, zda to vaše finanční možnosti umožňují, v opačném případě žádost o pomoc odmítněte, snadno byste se mohl dostat do vážných problémů a ve finále i přijít o střechu nad hlavou. Ručitel je totiž osoba, která je ochotna vzít na sebe vůči věřiteli povinnosti dlužníka, který závazky vyplývající ze smlouvy neplní. Měl byste si být vědom, že věřitele nezajímá, proč dlužník své závazky neplní, a ručitel, který nese plnou zodpovědnost za dluh svého blízkého, se tak může dostat do problémů. Nové auto za tyto problémy rozhodně nestojí.
 
JUDr. Tomáš Vrána, Exekutorský úřad Přerov

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Poradna | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Автополив газонов

www.velotime.com.ua/category/detskie-velosipedy/
Všechna práva vyhrazena © 2018