Realitní kancelář je nutné vybírat podle několika kritérií

Hlavní stránka / Poradna / Realitní kancelář je nutné vybírat podle několika kritérií

4.11.2013

Realitní kancelář je nutné vybírat podle několika kritérií PRAHA – Dvakrát měř, jednou řež – tak zní jedno známé české přísloví. Pro výběr realitní kanceláře při prodeji nebo koupi nemovitosti je lépe měřit ještě vícekrát, neboť ve hře jsou často sta tisíce či spíše miliony korun a naletět podvodníkům je velice snadné. Jak tedy vybrat skutečně seriózní realitní kancelář? „Rozhodně je nutné předem si zajistit maximální množství veřejně dostupných informací,“ říká jednatel Realitní kanceláře EVROPA Michal Macek.

Říká se, že nejlepší reklamou pro realitní kancelář jsou spokojení klienti a reference. Právě ty jsou jedním z nejspolehlivějších ukazatelů úspěšnosti a kvality realitky. Zárukou kvality by také mělo b být členství realitní kanceláře v některé z profesních asociací, v České republice to jsou především Asociace realitních kanceláří ČR a Česká komora realitních kanceláří. Jedním z prvních kroků při výběru realitní kanceláře by také mělo být kontrola IČO a toho, zda vůbec sídlí na uvedené adrese a daných telefonních číslech. Po vytipování vhodných realitních kanceláří na základě výše uvedených kritérií přichází jejich podrobnější „lustrování“.
 
Dobrá prezentace na webu a efektivní služby
 
Každá realitní kancelář by měla na svých stránkách nabízet minimálně základní údaje o sobě, zejména kontakty a nabízené služby, přirozeně pak také nabízené nemovitosti. Hodně pak napoví samotná návštěva centrály realitní kanceláře či její pobočky. Samozřejmostí by mělo být profesionální chování personálu, dostatečně reprezentativní prostory a zejména zdatní odborníci, kteří dovedou klientovi poradit s každým problémem týkajícím se prodeje, pronájmu či nákupu nemovitosti.
 
Zeptejte se na poskytované služby
 
V důvěryhodných realitních kancelářích procházejí makléři pravidelným školením, které si organizuje buď sama realitní kancelář, nebo k tomu využívá služeb například Asociace realitních kanceláří ČR. Pokud si klient podle již zmíněných kritérií vybral realitní kancelář, měl by se ještě zeptat na služby, které mu její zaměstnanci poskytnout. Samozřejmostí je dnes například právní servis spojený se všemi úkony při prodeji, nákupu či pronájmu nemovitosti, finanční poradenství, možnost zajištění například hypotéky či pojištění nemovitosti. Důvěryhodná realitní kancelář také nechce žádné platby předem, respektive využívá při finančních transakcích služeb advokátských úschoven. Bývá také zvykem, že kvalitní realitní servery spolupracují pouze s důvěryhodnými realitními kancelářemi, i tady je tedy cesta k tomu, jak si potvrdit svou důvěru dané realitní kanceláři.
 
Neváhejte investovat do právníka !
 
Tak by měl tedy vypadat teoreticky vypadat výběr realitní kanceláře zejména v případě prodeje nemovitosti. V případě jejího nákupu je totiž situace trochu jiná – najdete si na internetu vhodnou nemovitost a zjistíte, že už ji nějaká realitní kancelář nabízí. Není tedy možné si už vybírat a existují dvě řešení – buď požádat o spolupráci realitní kancelář, se kterou už máte nějakou zkušenost, nebo jednat s danou realitní kanceláří a minimálně využít služeb právníka – při statisícové či dokonce několika milionové investici do nemovitosti se rozhodně pár tisíc korun za služby právníka jistě vyplatí. „Prodej, pronájem či nákup nemovitosti je složitý proces, kterému by klienti měli věnovat potřebnou pozornost. Vždyť jde často o jejich celoživotní úspory,“ dodává zástupce Realitní kanceláře EVROPA Michal Macek.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Poradna | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

82% (34)

7% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

покраска дисков киев

www.ac-sodan.info/kosak/area/fukui-html
Všechna práva vyhrazena © 2018