CPI Property Group staví v Českých Budějovicích nové obchodní centrum

Hlavní stránka / Regiony / CPI Property Group staví v Českých Budějovicích nové obchodní centrum

27.4.2016

CPI Property Group staví v Českých Budějovicích nové obchodní centrum Realitní investiční skupina CPI Property Group zahájila výstavbu retailového projektu Nové IGY Centrum v Českých Budějovicích, které vznikne modernizací stávajícího IGY centra a výstavbou jeho zbrusu nové části IGY2. Symbolického poklepání základního kamene na rohovém pozemku ulic Pekárenská a Pražská třída se ujali Zdeněk Havelka (výkonný ředitel CPI Property Group), Jiří Svoboda (primátor města České Budějovice), Petr Beránek (ředitel výstavby CPI Property Group) a Martin Plch (ředitel divize 3 Metrostav).

„Velmi si ceníme příležitosti k dalším investicím v Českých Budějovicích. Nové IGY Centrum patří v rámci naší skupiny beze sporu k těm nejvýznamnějším projektům, které letos v rámci nové výstavby učiníme. Naším cílem je, aby bylo dokončeno pro předvánoční trh na podzim 2017 a již brzy se stalo oblíbeným a vyhledávaným místem pro nákupy, práci, volnočasové aktivity i zábavu v jihočeské metropoli,“ uvedl Zdeněk Havelka, výkonný ředitel CPI Property Group. Investice do výstavby IGY 2 dosáhnou 420 milionů korun, rekonstrukce současného IGY přijde na dalších 330 milionů korun.

Stávající IGY centrum, které je otevřeno deset let, si vyžádalo revitalizaci a rozšíření s ohledem na rostoucí nároky zákazníků, zachování konkurenceschopnosti i zvýšenou poptávku po dalších obchodech a službách. „Spíše než na nové projekty se trh zaměřuje na oživení interiérů i celkovou modernizaci již existujících obchodních center. Ta postupně zastarávají a mají-li prosperovat, je potřeba do nich investovat. To je aktuálně velké téma i pro naši realitní skupinu CPI, kdy nyní začínáme s proměnou Pražské třídy v Českých Budějovicích,“ říká Tomáš Salajka, ředitel akvizic, správy aktiv a obchodu v realitní skupině CPI Property Group.
 
Za přítomnosti investora stavby, zástupců města a dalších významných hostů byl slavnostním poklepem na základní kámen doveden do realizace projekt na modernizaci nákupního centra IGY a jeho přístavbu IGY2, která rozšíří stávající obchodní plochy o více než osm tisíc metrů čtverečních. Nové IGY Centrum pak v obou nabídne více než 29 tisíc metrů čtverečních prodejních ploch s celkem 130 obchody a 700 parkovacími místy. Zákazníci se mohou těšit na multikino s devíti sály, dvě patra s pestrou nabídkou obchodů, služeb a zábavy, dále restaurace, kavárny i rychlé občerstvení ve food courtu.  „Jednání o budoucích nájemcích probíhají velmi úspěšně, ale vzhledem ke smluvním závazkům bohužel nemůžeme konkrétní firmy sdělovat. Mohu naznačit, že půjde o širší nabídku módních značek, ale i sportu, prodejen s elektronikou a zábavu,“ dodal Tomáš Salajka.
 
Projekt bude mít i svoji administrativní část, počítá s téměř pěti tisíci metry čtverečních moderních kanceláří. Slavnostní otevření Nového IGY Centra je naplánováno na podzim 2017 a bude vůbec největším a nejdominantnějším obchodním centrem Českých Budějovic i Jihočeského kraje. Rostoucí zájem o IGY poukazuje na oblíbenost mezi zákazníky a úspěch, který je sekundárně i úspěchem města a jeho občanů. „Rozšíření stávajícího IGY o další stavbu je důkazem, že se obchodnímu centru daří, což je dobrá zpráva nejen pro investora, ale i pro město. Původní architekturu stávajícího IGY nahradí moderní architektonicky zajímavý komplex, který si své návštěvníky jistě brzy najde,“ říká Jiří Svoboda, primátor města České Budějovice.
 
Nové IGY Centrum spolu s osobitou architekturou a jedinečným designem vtiskne Pražské třídě v Českých Budějovicích moderní tvář a v těsné blízkosti centra vytvoří místo moderního životního stylu. Architektonický návrh rekonstrukce a výstavby vzešel z dílen ateliérů Ateliér 8000 a Chapman Taylor, generálním dodavatelem stavby je společnost Metrostav. Obě stavební akce budou vedeny současně, přičemž hrubá stavba nové budovy dosáhne nejvyššího bodu na přelomu letošního roku. Následně budou probíhat práce na opláštění objektu, a jakmile bude mít svou finální tvář, přesune se hlavní stavební činnost do interiérů. Postupně budou probíhat také úpravy obchodních prostor dle požadavků budoucích nájemců. Hlavním architektonickým cílem je oživení a obohacení stávajícího prostoru a vytvoření dominantního objektu, který bude vizuálně přitažlivý pro návštěvníky. Kreativní pojetí umožní vhodně zvolené atributy stavby - výška, tvarosloví budovy i celkový výraz fasády. Netradiční bude obchodní pasáž, která propojí oba objekty nad silnicí v Pekárenské ulici, a lidé tak budou moci volně přecházet, aniž by museli ven. Propojení bude vedeno v takové výšce, aby pod ní mohla nadále projíždět i MHD.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

IGY Centrum České Budějovice-vizualizace

IGY Centrum České Budějovice-vizualizace

IGY Centrum - poklepání základního kamene zleva Zdeněk Havelka (výkonný ředitel CPI Property Group), Jiří Svoboda (primátor města České Budějovice), Petr Beránek (ředitel výstavby CPI Property Group) a Martin Plch (ředitel divize 3 Metrostav).

IGY Centrum - poklepání základního kamene zleva Zdeněk Havelka (výkonný ředitel CPI Property Group), Jiří Svoboda (primátor města České Budějovice), Petr Beránek (ředitel výstavby CPI Property Group) a Martin Plch (ředitel divize 3 Metrostav).

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

читать далее

www.chemtest.com.ua

OnePlus 3T Купить
Všechna práva vyhrazena © 2018