CTPark je pro své nájemce stále atraktivní

Hlavní stránka / Regiony / CTPark je pro své nájemce stále atraktivní

3.7.2014

CTPark je pro své nájemce stále atraktivní OSTRAVA - Ostravský CTPark, který patří mezi největší obchodní parky sítě společnosti CTP, letos slaví 10. narozeniny. Na ploše cca 85 hektarů se nachází na 220 tisíc metrů čtverečních pronajaté plochy. Ta poskytuje ve 20 budovách zázemí více než 50 společnostem se 4 200 zaměstnanci z různých oborů a ze všech koutů světa. Celková investice do projektu dosáhla k dnešnímu dni více než 300 milionů eur.

Historie CTParku Ostrava sahá do roku 2004, kdy podepsala společnost CTP s městem Ostrava smlouvu o spolupráci a o rok později byla zahájena výstavba na pozemcích o velikosti 35 hektarů. V roce 2006 byla dokončena administrativní budova o rozloze pět tisíc metrů čtverečních a dvě průmyslové haly. V roce 2007 byl zahájen rozvoj druhé fáze CTParku Ostrava na dalších 40 hektarech pozemku.
 
Během svého provozu získal CTPark Ostrava ocenění Průmyslový park s největším ekonomickým přínosem v soutěži Podnikatelská nemovitost roku 2007 a o dva roky později se v té samé soutěži stal Průmyslovou zónou roku.  Mezi nejvýznamnější nájemce CTParku patří například sdílené servisní centrum pro GE Money Bank, robotické servisní centrum pro střední Evropu společnosti ABB, dále Brembo, italský výrobce brzdových systémů, ITT, výrobce brzdových destiček, dodavatelé automobilek Hyundai a KIA - HP Pelzer a Grupo Antolin - a také společnosti UPS, Dachser a Rhenus.
 
„CTPark Ostrava se na trhu etabloval jako velmi úspěšný projekt, který umí vyjít vstříc stávajícím nájemcům a je atraktivní i pro firmy, jež zde prozatím nepůsobily, jako je třeba právě Continental Automotive. Těší nás, že díky několikaleté pozitivní zkušenosti můžeme Ostravu a její okolí investorům prezentovat jako místo, kam stojí za to umístit své obchodní aktivity a průběžně je rozvíjet,“ dodává Remon Vos, generální ředitel společnosti CTP.
 
Nejnovějším přírůstkem CTParku Ostrava je společnost Continental Automotive (člen skupiny Continental Corporation), která si zde pronajala 2 600 metrů čtverečních kancelářských ploch a pro kterou je ve výstavbě také high-tech laboratoř na testování produktů o rozloze 1 800 metrů čtverečních. Ve střednědobém horizontu plánuje v Ostravě navýšit počet zaměstnanců ze současných 170 na 250 pracovníků, především vývojových inženýrů.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

maxformer.com

http://avto-poliv.com.ua

еще по теме renesans-centr.kiev.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018