Historický dům v centru Ostravy dostává „nový kabát“

Hlavní stránka / Regiony / Historický dům v centru Ostravy dostává „nový kabát“

25.11.2014

Historický dům v centru Ostravy dostává „nový kabát“ OSTRAVA - Rekonstrukce historického domu z roku 1913, který je dominantou Jiráskova náměstí v Ostravě, finišuje. Budova - dílo ve své době proslulého vídeňského architekta Ludwiga Faigla – dostává novou fasádu a zcela v novém se třípodlažní dům na někdejším Kuřím rynku představí na počátku příštího roku. Mění se také kompletně výlohy obchodů, přibudou zde nové byty a kanceláře. Pronajímat se tu budou podle zástupců realitní společnosti Naxos jak bytové, tak i kancelářské prostory.

„Rekonstruuje se citlivě za provozu. Otevřeny jsou mimo jiné kavárna, restaurace, prodejna orientálního nábytku a některé kanceláře,“ říká šéf ostravského Naxosu Miroslav Sinér. Dům podle jeho slov od ledna příštího roku ožije. „Ceny za pronájmy kanceláří v této atraktivní budově v centru města budou představovat ročně 1700 až 2000 korun za metr čtvereční, měsíční nájemné u bytů bude 5500 až 9800 korun.“  
 
Dům na tehdejším náměstí Františka Josefa I., pojmenovaném podle rakouského císaře, jenž na počátku 20. století navštívil Ostravu, nechal vystavět majitel realit a advokát Karel Kraus.  Projekt svěřil architektu Ludwigu Faiglovi z Vídně - jeho dílem v českých zemích jsou mimo jiné kostel svatého Rostislava ve Znojmě, či evangelický kostel v Ostravě. Nová budova se stala dominantou náměstí, které díky i dalším domům zcela změnilo na počátku 20. století svoji tvář.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Поможем выбрать источник www.fashioncarpet.com.ua.
https://alfaakb.com

https://www.seotexts.com/
Všechna práva vyhrazena © 2018