Japonská firma Neturen postaví svůj závod v Trianglu

Hlavní stránka / Regiony / Japonská firma Neturen postaví svůj závod v Trianglu

21.5.2013

Japonská firma Neturen postaví svůj závod v Trianglu PRAHA - Začátkem července zahájí japonský výrobce kovových dílů Neturen výstavbu svého prvního výrobního závodu v České republice. Pro svou investici v hodnotě 400 milionů korun si společnost vybrala strategickou průmyslovou zónu Triangle. Práci tak na Žatecku najde až 40 lidí. S výběrem nejvhodnější lokality Neturenu pomohla agentura CzechInvest. Výrobu firma plánuje zahájit v dubnu 2014.

„Těší mě, že společnost Neturen dala důvěru České republice a vybrala si pro svůj projekt právě Ústecký kraj, který patří mezi regiony s nejvyšší nezaměstnaností,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba. „Ústecký kraj je mezi investory velice oblíbený, v loňském roce sem směřovala necelá desetina ze všech agenturou zprostředkovaných investičních projektů, souhrnem bezmála za tři miliardy korun,“ říká Petr Očko, ředitel sekce fondů EU Ministerstva průmyslu a obchodu, který je pověřený řízením agentury CzechInvest, s tím, že Ústecko má ideální polohu na hranicích s Německem, a je proto dobře dostupné pro tamější zákazníky i dodavatele.
 
„Jedním z důvodů, které jsme při výběru lokality pro umístění našeho výrobního závodu zvažovali, je místní potenciál pracovní síly, zejména mezi studenty,“ vysvětluje Shigeru Mizoguchi, výkonný ředitel Neturen Czech a dodává: „S první fází náboru nových pracovníků začneme už brzy, druhá je naplánovaná na podzim tohoto roku.“
 
Skupina Neturen se skládá z 14 dceřiných společností a pěti poboček. Vyrábí a prodává ocelové předpínací výztuže a ohýbané ocelové výztuže pro předpjatý beton používaný ve stavebnictví a tepelně upravovaný a popouštěný drát používaný hlavně pro automobilové a motocyklové pružiny. Společnost se rovněž zabývá výrobou zařízení pro indukční tepelné úpravy používané v různých oborech a provádí tepelné úpravy dílů pro bezpečnostní díly automobilů, obráběcích a stavebních strojů.
 
Strategická průmyslová zóna Triangle o rozloze 364 ha je jednou z největších strategických průmyslových zón v České republice. Vybudována byla z bývalého vojenského letiště, kde došlo k demolici starých a nevyužívaných objektů a likvidaci ekologických zátěží. V současnosti v ní sídlí devět investorů.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

yarema.ua

www.avtovoz.co.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018