Multifunkční park by oživil pražské sídliště Barrandov

Hlavní stránka / Regiony / Multifunkční park by oživil pražské sídliště Barrandov

30.9.2014

Multifunkční park by oživil pražské sídliště Barrandov PRAHA - Barrandov patří na Praze 5 mezi jednu z nejvíce zahuštěných lokalit. Chybí zde však místa pro volnočasové aktivity dětí, mladistvých, ale i seniorů. Záměrem Jana Skalického, kandidáta na starostu Prahy 5 za politické hnutí PRO PRAHU je realizace městského parku s plochami pro oddech a aktivní odpočinek občanů všech věkových kategorií po celý rok. Park má zvednout kvalitu života nejen obyvatel Barrandova, ale i odlehčit stále většímu provozu v Prokopském údolí.

Území o rozloze téměř devíti hektarů, kde by mohl Park Barrandov vzniknout, se nachází v městské části Prahy 5 na Barrandově v těsném sousedství Prokopského údolí. „Lokalita je momentálně nevyužívaná a zanedbaná. Sídliště Barrandov nemá dostatek míst pro volnočasové aktivity dětí, mladistvých nebo seniorů,“ říká k projektu Jan Skalický.
 
Park Barrandov má tvořit tři plynule na sebe navazující zóny. V severním cípu park vychází z charakteru volné krajiny Prokopského a Dalejského údolí, divoká příroda je zde ztvárněna motýlí loukou v návaznosti na lesní porost. Střední část v úrovni pěšího oválu má charakter městského parku s herními a cvičebními prvky. Jižní okraj parku pak tvoří dopravní uzel stanice lanové dráhy a tramvajové tratě.
 
Součástí projektu je i kiosek s pekárnou a kavárnou. Vedle objektu stanice lanovky se pod úrovní nástupní plochy tramvaje a lanovky nachází prosklená restaurace s hygienickým zázemím pro návštěvníky parku. V projektu je počítáno také s amfiteátrem, který nabízí možnost konání menších kulturních akcí. V blízkosti sezónního kiosku je navržen prostor pro objekty soudobého umění a designu (sochy, instalace, land art). V západní části parku je navrženo dětské hřiště a senior park s vazbou na mateřskou školku a dům s pečovatelskou službou v novém obytném souboru. V nejsevernější části je na konci aleje umístěna piknik zóna, jejíž součástí má být dřevěné sezení a dva pevné grily.
 
Východní pás mezi oválem a lesním porostem má charakter volné louky s vymezenou zónou pro cvičení v přírodě se souborem horolezeckých stěn, hřištěm pro pétanque a jednoduchým dřevěným altánem. Jižně od hřiště pétanque je umístěna in-line dráha o délce 640m, která je výjimečná nadstandardní šířkou 5m. Výrazným prvkem parku je geopark – soubor kamenů umístěných do suchého poldru. Severní částí parku prochází asfaltová cyklostezka.
 
„V jižní části je uvažováno s výstavbou podzemního garážového objektu při ulici Werichova pro odlehčení území od značné dopravy v klidu. Možnou eventualitou je návrh polyfunkčního nadzemního objektu v úrovni podchodu pod tramvajovou tratí v ulici Werichova. Podchod by měl přímo navazovat na garážový dům, je uvažováno s parkováním turistů, návštěvníků parku a in-line jezdců a jejich vjezdem skrze podchod přímo na in-line dráhu. Dále může garážový dům sloužit jako spádové parkoviště pro vnější Prahu s přímou návazností na linky tramvaje, autobusu a prostřednictvím lanovky na metro trasy C, stanice Nové Butovice,“ dodává Jan Skalický.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

121.granit-sunrise.com.ua

https://babyforyou.org

http://medicaments-24.net
Všechna práva vyhrazena © 2018