Německá společnost Grammer míří do CTParku Žatec

Hlavní stránka / Regiony / Německá společnost Grammer míří do CTParku Žatec

4.7.2013

Německá společnost Grammer míří do CTParku Žatec ŽATEC - Přední developerská skupina CTP podepsala novou nájemní smlouvu s německým výrobcem automobilových komponentů - skupinou Grammer. V transakci zprostředkované 108 Agency si bude německý výrobce po dobu 15 let pronajímat 32 tisíc metrů čtverečních výrobních a skladových ploch a čtyři tisíce metrů čtverečních administrativního a sociálního zázemí v CTParku Žatec, který CTP nedávno odkoupila od společnosti Panasonic.

Podle jednatele společnosti 108 Agency Jakuba Holce přišel impuls k této transakci z Grammeru, který chtěl sloučit výrobu ze současných tří závodů v České republice a Německu do jediného. „Vysoce moderní prostory strategicky umístěné u hlavních komunikačních tepen pak téměř ihned naplnily náročné požadavky Grammeru, jak jsme předpokládali,“ vysvětluje výběr žateckého parku.
 
Grammer CZ je součástí koncernu Grammer AG, který se specializuje na vývoj a výrobu komponent a systémů pro interiéry automobilů. Jako globální hráč v automobilovém průmyslu se nachází na čtyřech kontinentech s více než 30 výrobními a distribučními místy v 18 zemích. V České republice dosud působil ve třech lokalitách: Tachov, Most a Dolní Kralovice. Z celkového počtu 8000 zaměstnanců jich v České republice zaměstnává okolo 1200.
 
Očekává se, že příchod německé společnosti do Ústeckého kraje s sebou přinese i viditelný vliv na dosud velmi vysokou nezaměstnanost, která v regionu dlouhodobě panuje. V důsledku útlumu hornictví a s tím spojeným požadavkem na plošnou rekvalifikaci obyvatel, dnes v kraji působí desítky odborných učilišť, středních škol a čtyři vysoké školy, které dozajista nabídnou nadprůměrně kvalifikovanou pracovní sílu.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

7541.maxformer.com

смотреть по ссылке

www.lvivacademy.com
Všechna práva vyhrazena © 2018