Nová publikace propaguje výzkumná a vývojová centra plzeňských univerzit

Hlavní stránka / Regiony / Nová publikace propaguje výzkumná a vývojová centra plzeňských univerzit

8.12.2013

Nová publikace propaguje výzkumná a vývojová centra plzeňských univerzit PLZEŇ - První publikace svého druhu, propagující vědecko-výzkumný potenciál jako základ plzeňské prosperity, byla symbolicky pokřtěna v prvním 3D planetáriu v České republice. Na podzim ji vydal Útvar koncepce a rozvoje města Plzně ve spolupráci s výzkumnými centry Západočeské univerzity v Plzni a Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy v Praze.

Kromě základních informací o centrech (kdo jsme, co nabízíme, koho hledáme do týmu a referencí) přináší odpovědi deseti mladých vědců na otázku „Proč pracuji ve výzkumu a vývoji v Plzni?“. Publikace prezentuje Biomedicínské centrum Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy v Praze, NTC – Nové technologie – výzkumné centrum, NTIS – Nové technologie pro informační společnost, RICE – Regionální inovační centrum elektrotechniky a RTI – Regionální technologický institut. Závěrečná dvoustrana je pak věnována plzeňským podnikům, které se zabývají výzkumem a vývojem.
 
„Cílem je zpřehlednit nabídku výzkumných center potenciálním zákazníkům a dále zaujmout mladé lidi, budoucí zaměstnance, kterým mají plzeňská centra rozhodně co nabídnout. Připravujeme cílenou distribuci, aby se informace dostala do správných rukou. Už teď je o ni velký zájem,“ vysvětluje ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Irena Vostracká.
 
Kromě 56 společností, které jsou v publikaci prezentovány v referencích či na závěrečné dvoustraně, bude brožura distribuována prostřednictvím jednotlivých výzkumných center, Techmania Science Centra, poboček IHK Regensburg v Chamu a Regensburgu, na stánku Plzeňského kraje na veletrhu Urbis Invest v roce 2014 a prostřednictvím dalších partnerů. „Neomezujeme se pouze na papírovou verzi publikace, ale chystáme se její elektronickou verzi umístěnou na stránkách města propojit s externími weby,“ doplňuje Vostracká.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

на сайте

詳細はこちら

https://baly.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018