Novým majitelem budovy Komerční banky v centru Prahy je německý investor

Hlavní stránka / Regiony / Novým majitelem budovy Komerční banky v centru Prahy je německý investor

2.3.2017

Novým majitelem budovy Komerční banky v centru Prahy je německý investor Německá investiční společnost a správce aktiv Commerz Real je novým majitelem budovy Komerční banky v centru Prahy (Na Příkopě 33). Commerz Real začlení budovu do portfolia svého otevřeného realitního fondu hausInvest, který od roku 1972 investuje do široké škály nemovitostí diverzifikovaných v mnoha zemích, lokalitách a s různým typem využití.

Památkově chráněný objekt bude po pečlivé přípravě rekonstruován ve spolupráci s mezinárodní developerskou společností S+B Gruppe AG se sídlem v Rakousku, která má rozsáhlé zkušenosti s renovací historických budov v mnoha evropských městech - například v Praze, Vídni, Bukurešti a Varšavě. Prodej nemovitosti s užitnou plochou o rozloze 16 tisíc metrů čtverečních zprostředkovala realitní společnost Knight Frank. ¨
 
„S výsledkem prodeje centrály Komerční banky jsme velice spokojeni. Památkově chráněnou budovu z roku 1929 postavenou podle návrhu významných evropských architektů získal renomovaný a zkušený investor, který je zárukou citlivé rekonstrukce a dlouhodobého vlastnictví. Pro naše klienty se uzavřením transakce nic nemění, pobočka Komerční banky, na kterou jsou zvyklí, v centru Prahy dlouhodobě zůstane.“ uvedl Albert Le Dirac’h, předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky.
 
„Transakce je v souladu s naší strategií investovat do komerčních nemovitostí s atraktivním výnosem v klíčových evropských lokalitách se silným ekonomickým potenciálem. Budova nabízí zajímavou možnost vytvořit hodnotu pro naše investory s využitím aktivní správy aktiva při změně účelu jeho využití,“ vysvětluje Mario Schüttauf, manažer fondu hausInvest.
 
„Přestavba a renovace jedné z krásných pražských historických budov v centru města je obrovskou příležitostí pro všechny zúčastněné. Spolupráce na tomto projektu posílila obchodní vztahy mezi renomovaným investičním fondem Commerz Real a S+B Gruppe AG. Dlouhodobé developerské know-how S+B Gruppe AG v hlavním městě České republiky je tím nejlepším předpokladem pro úspěšně dokončenou rekonstrukci této výjimečné budovy s příslibem skvělých zážitků pro její budoucí uživatele,“ dodal Franz Paul Bauer, člen představenstva a akcionář S+B Gruppe AG.
 
Komerční banka, která v současnosti využívá celou budovu, opustí kancelářské prostory do konce roku 2018. Zaměstnanci banky se přesunou do reprezentativní budovy na Václavském náměstí a do moderního administrativního centra ve Stodůlkách. Z pohledu klientů je zásadní, že i po uskutečnění prodeje včetně plánované rekonstrukce bude v této budově zachován provoz pobočky Komerční banky. Všechny služby, které KB poskytuje svým retailovým i korporátním klientům na tomto místě tak zůstanou dlouhodobě a nepřetržitě zachovány, a to včetně safesových schránek a bankomatů.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Инвестиции физ лиц http://zaraz.org.ua
https://biceps-ua.com

Предлагаем www.alfaakb.com по вашему желанию, недорого.
Všechna práva vyhrazena © 2018