P3 předala firmě DHL Express nové logistické centrum u Prahy

Hlavní stránka / Regiony / P3 předala firmě DHL Express nové logistické centrum u Prahy

8.7.2014

P3 předala firmě DHL Express nové logistické centrum u Prahy PRAHA - Slavnostním přestřižením pásky byla v polovině června v PointParku Prague D8 otevřena nová hala, kterou na míru pro společnost DHL Express vybudovala firma PointPark Properties (P3), specializovaný investor, developer a správce průmyslových nemovitostí.

Nová logistická centrála o velikosti téměř 3500 metrů čtverečních nahradila existující prostory DHL Express na pražském letišti a slouží nyní jako hlavní uzel společnosti pro Českou republiku. Výstavba začala v říjnu loňského roku a skončila v březnu 2014. Poté proběhla instalace vnitřního zařízení a testovací fáze. Nová hala DHL Express postavená na míru (tzv. BTS – Build-To-Suit) se skládá z 2704 metrů čtverečních skladových prostor a 788 metrů čtverečních kancelářských ploch. Disponuje plně automatizovaným systémem třídění a odbavování balíků a třemi speciálními dokovacími stanicemi, tzv. PUD prsty (zkratka anglického termínu „Pick-Up and Delivery Fingers“), které slouží jako prostory pro distribuci zásilek v rámci ČR.

DHL Express si areál PointParku Prague D8 vybrala pro jeho výborné dopravní napojení na Lipsko v Německu, kde se nachází centrální distribuční uzel společnosti DHL Express pro střední Evropu. Tomáš Míček, Country Head P3 pro Českou republiku, připomněl, že jeho firma v krátké době dokončila dvě unikátní distribuční centra společnosti DHL Express – v České republice a na Slovensku.
 
PointPark Prague D8 se nachází přibližně deset minut od centra Prahy na exitu 1 dálnice D8, která spojuje Prahu s Drážďany a Berlínem. Stojí zde pět budov o celkové ploše 71 130 metrů čtverečních a DHL Express se zařadila po bok firem jako VF, Puma, PMP PAL, In Time Spedice a další. V současnosti zde probíhá výstavba distribučního centra VF Corporation o ploše téměř 40 tisíc metrů čtverečních.
 
Popisek fotografie: Slavnostní otevření nové haly DHL Express – zleva Ian Wilson – Managing Director DHL Express Czech Republic & Central Europe, Roy Hughes – Managing Director Network Operations Europe, Tomáš Míček – Country Head P3 pro Českou republiku, Pavel Smejkal – Managing Director Network Operations Czech Republic, Luděk Drnec – Commercial Director Czech Republic & Central Europe

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

gazon.net.ua

jaamboo.com.ua/product-category/aksessuari/chashi-dlya-kalyana/

viagraon.com/products/cialis-generic
Všechna práva vyhrazena © 2018