Park vědy v Roztokách byl slavnostně otevřen

Hlavní stránka / Regiony / Park vědy v Roztokách byl slavnostně otevřen

17.10.2014

Park vědy v Roztokách byl slavnostně otevřen ROZTOKY – Devátý říjnový den byl slavnostně otevřen roztocký Park vědy, který navazuje na stávající technologické centrum Vědeckotechnický park Roztoky. Kromě architekta projektu Daniela Smitky a generálního ředitele společnosti Trigema, která celý projekt realizovala, Marcela Sourala dorazili také téměř všichni, kdo se na projektu nějak podíleli. Od stavebních mistrů až po Jana Černého, ředitele korporátní divize Komerční Banky, která projekt financovala úvěrem, a Petra Koláře, ředitele odboru strukturálních fondů agentury Czech Invest, která během celého projektu podávala pomocnou ruku při řešení veškerých dotačních záležitostí.

„Park vědy je již druhým technologickým parkem, který skupina Trigema v Roztokách otvírá. S ohledem na ohlas, který přinesl Vědeckotechnický park, jsme se rozhodli vědu a výzkum v této oblasti dále rozvíjet a podporovat. Nový park bude synergicky doplňovat ten stávající a nabídne mnoho nových pracovních míst pro kvalifikované pracovníky z Prahy a Středních Čech,“ komentoval spuštění projektu generální ředitel společnosti Trigema Marcel Soural.
 
Po krátké prohlídce nově postaveného technologického parku, kterým hosty provedl manažer projektu Adam Šachl, byl Park vědy otevřen symbolickým přestřižením pásky. Tento akt probíhal příznačně na terase budovy. Projekt PV Roztoky je ještě ambicióznější než jeho předchůdce a výzkumníkům nabídne nejen lehké a těžké výzkumné laboratoře, ale i administrativní zázemí, podzemní parkovací stání, nebo zelenou střešní terasu pro chvíle oddychu.
 
Investiční výstavba vědeckotechnického parku v Roztokách je dotována z Operačního programu Podnikání a inovace - program Prosperita, který je financovaný ze strukturálních fondů EU a ze státního rozpočtu ČR. Cílem Parku vědy je vytvořit příznivé prostředí pro inovační firmy a poskytovat jim služby a prostory umožňující spolupráci mezi vysokými školami či výzkumnými organizacemi a podnikatelskou sférou.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Park-vedy-Roztoky-1.jpg

Park-vedy-Roztoky-1.jpg

Park-vedy-Roztoky-2.jpg

Park-vedy-Roztoky-2.jpg

Park-vedy-Roztoky-3.jpg

Park-vedy-Roztoky-3.jpg

Park-vedy-Roztoky-4.jpg

Park-vedy-Roztoky-4.jpg

Park-vedy-Roztoky-5.jpg

Park-vedy-Roztoky-5.jpg

Park-vedy-Roztoky-6.jpg

Park-vedy-Roztoky-6.jpg

Park-vedy-Roztoky.jpg

Park-vedy-Roztoky.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.arbud-prom.com.ua

avtomaticheskij-poliv.kiev.ua

www.adulttorrent.org
Všechna práva vyhrazena © 2018