Rozvoj pražských břehů potřebuje koncepci

Hlavní stránka / Regiony / Rozvoj pražských břehů potřebuje koncepci

26.9.2014

Rozvoj pražských břehů potřebuje koncepci PRAHA - Unikátní část hlavního města a území s velkým potenciálem, to jsou pražské náplavky. Řadu let se vedou diskuze k jejich revitalizaci, modernizaci a plnohodnotnému využití nejen pro obyvatele Prahy, ale skutečný posun chybí. S návrhem, jak pražské břehy co nejefektivněji využít přichází Jan Skalický, kandidát na starostu Prahy 5 za politické hnutí PRO PRAHU.

Jeho záměrem je vybudování moderních přístavišť a mol, která by sloužila nejenom k přepravě osob, ale především k vytvoření podmínek pro přistávání lodí nejen výletních, ale také linkových, tranzitujících lodí, malých plavidel a také pro krátkodobá stání lodí návštěvníků. Návrh rozvoje podporoval Jan Skalický už jako někdejší šéf Ředitelství vodních cest.

„Mým cílem je využití řeky, tak jak je běžné v ostatních evropských metropolích. Smutnou ukázkou je například Smíchovská náplavka. V části od Palackého mostu k Železničnímu mostu jde o naprosto zanedbanou lokalitu. Velkým a neřešeným problémem také je, kde vlastně končí odpady z desítek lodí nebo jakým způsobem se manipuluje s palivem. Potřebujeme místa, kde bude možno pohodlně natankovat a odevzdat odpad tam, kam patří. Řešením jsou kotviště včetně bezpečnostní vybavenosti a hygienického zázemí na plovoucích molech,“ říká Jan Skalický.
 
Koncepce počítá i s celou řadou volnočasových aktivit, jak celou lokalitu zatraktivnit. Celý projekt je navržen tak, aby v případě ohrožení povodní, mohl být v krátké době bezpečně zajištěn v souladu se zájmy hlavního města Prahy i Povodí Vltavy. V projektu se počítá nejenom s hygienickým zázemím, ale i vyřešením komunikační cesty k parkovišti pro osobní automobily, zajištěním stání pro malá rekreační plavidla včetně možnosti připojení na elektrickou energii při stání přes noc, pokladnami, čekárnami apod. Odjezdy všech lodí na nástupních místech a přístupech do terminálů budou probíhat na základě digitálního systému.
 
„Celá koncepce je vytvořena tak, aby byla řeka maximálně využita a došlo k výrazné a efektivní změně nevábného prostředí v blízkosti Vltavy. K tomu je nutná součinnost všech zainteresovaných stran,“ dodává Jan Skalický. On sám by rád pohnul s celou řadou klíčových projektů jako je Radlická radiála, Dvorecký most přes Vltavu, lanovka z Barrandova do Nových Butovic či dálniční známka pro Pražany.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

https://el-smoke.club

details best-cooler.reviews

also read best-cooler.reviews
Všechna práva vyhrazena © 2018