Seznam.cz si postaví na okraji Prahy vlastní datové centrum

Hlavní stránka / Regiony / Seznam.cz si postaví na okraji Prahy vlastní datové centrum

31.7.2014

Seznam.cz si postaví na okraji Prahy vlastní datové centrum PRAHA - První vlastní datové centrum v průmyslové zóně na okraji Prahy postaví společnost Seznam.cz. Za tímto účelem zakoupila pozemek v industriálním Parku VGP Horní Počernice. Doposud se datová centra umísťovala především do centra Prahy, kde je dostatečná hustota a kapacita datové sítě. Developer VGP je jedním z prvních, kdo dokáže nabídnout připravený pozemek pro výstavbu datového centra v průmyslové zóně na okraji Prahy.

S výběrem vhodné lokality pro umístění centra pomáhal průmyslový tým společnosti Cushman & Wakefield. Generálním dodavatelem stavby, který vzešel z výběrového řízení, je společnost Altron. „Plánovaná velikost datového centra je přes 2500 metrů čtverečních. Jedná se o první projekt výstavby vlastního datového centra společnosti Seznam.cz, která doposud využívala pro svůj provoz datová centra externích dodavatelů. Dokončení první fáze projektu se plánuje na konec letošního roku,” říká Denisa Molatová z průmyslového týmu Cushman & Wakefield, která transakci zprostředkovala.

Datové centrum společnosti Seznam.cz představuje zásadní technologickou inovaci, která přispěje k úspoře energie a ke snížení ekologického dopadu. Seznam.cz o svém zámeru stavět vlastní datové centrum informoval již v listopadu 2013. Společnost VGP se podílela na vybudování technické infrastruktury a na zajištění souvisejících povolení. Splnění náročných požadavků na infrastrukturu v oblasti napojení na nezávislé datové sítě může v budoucnu přilákat do VGP Parku Horní Počernice další zájemce o výstavbu podobného projektu.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

https://avtomaticheskij-poliv.com.ua

на сайте

top-obzor.com
Všechna práva vyhrazena © 2018