Společnost P3 staví druhý distribuční uzel pro DHL Express

Hlavní stránka / Regiony / Společnost P3 staví druhý distribuční uzel pro DHL Express

16.10.2013

Společnost P3 staví druhý distribuční uzel pro DHL Express PRAHA - Společnost PointPark Properties (P3), specializovaný investor, developer a správce průmyslových nemovitostí, zahájila výstavbu nového logistického hubu pro mezinárodního poskytovatele balíkových přepravních služeb, společnost DHL Express, divizi společnosti Deutsche Post DHL. Nemovitost o rozloze 3 492 metrů čtverečních buduje ve svém logistickém parku PointPark Prague D8. Před nedávnem P3 dokončila výstavbu obdobného projektu pro DHL Express na bratislavském letišti.

„Tento hub vyrůstající v PointParku Prague D8 je pro náš budoucí růst velmi důležitý. Společnost P3 je velmi inovativní obchodní partner, který se při výstavbě našeho nového klíčového provozu na bratislavském letišti velmi dobře osvědčil. Během těchto dvou projektů vznikl mezi oběma týmy P3 a Deutsche Post DHL vztah oboustranné důvěry a my se těšíme na pokračující spolupráci,“ říká Thomas Berliner ze společnosti Deutsche Post Corporate Real Estate CEE.

Nové skladové a distribuční prostory v PointParku Prague D8 budou sloužit jako hlavní uzel společnosti DHL Express pro pražský trh a nahradí existující provoz na pražském letišti. Projekt, který se skládá z 2 704 metrů čtverečních skladových prostor a 788 metrů čtverečních kancelářských ploch, bude zahrnovat plně automatizovaný systém třídění a odbavování balíků. Tato lokalita má výborné napojení na Lipsko v Německu, kde se nachází centrální distribuční uzel společnosti DHL Express pro střední Evropu. Termín dokončení projektu, na kterém pracují společně P3 a Deutsche Post Corporate Real Estate CEE, je plánován na duben 2014.
 
PointPark Prague D8 se nachází přibližně deset minut od centra Prahy na exitu 1 dálnice D8, která spojuje Prahu s Drážďany a Berlínem. V současnosti zde stojí čtyři budovy o celkové ploše 67 640 metrů čtverečních a DHL Express se zařadí po bok firem jako VF, Puma, PMP PAL, In Time Spedice a další. PointPark Prague D8 má platná povolení pro výstavbu dalších 60 tisíc metrů čtverečních skladových prostor.
 
„Rozhodnutí o přemístění pražského distribučního uzlu do PointParku Prague D8 reflektuje jeho prvotřídní polohu a infrastrukturu. Na začátku září náš slovenský tým předal nový distribuční uzel DHL Express na bratislavském letišti a my tak budeme mít tu možnost využít i při tomto projektu zkušenosti našich slovenských kolegů s potřebami DHL Express,“ doplnil Peter Bečár, výkonný ředitel PointPark Properties pro Českou republiku a Slovensko.
 
Na snímku zleva: Martin Kobylka (Strabag), Peter Bečár (P3), Ian Worboys (P3), Pavel Šmejkal (DHL Express), Vilém Tůma (DHL Express) a Václav Johánek (DHL Express)
 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

84% (38)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

lkredit.com.ua

kls-agency.com.ua

www.best-cooler.reviews
Všechna práva vyhrazena © 2018