Společnost P3 zahájila v PointParku Prague D1 výstavbu nové haly

Hlavní stránka / Regiony / Společnost P3 zahájila v PointParku Prague D1 výstavbu nové haly

22.10.2013

Společnost P3 zahájila v PointParku Prague D1 výstavbu nové haly PRAHA – Specializovaný investor, developer a správce průmyslových nemovitostí, společnost PointPark Properties (P3), zahájil v areálu PointPark Prague D1 výstavbu centrálního distribučního skladu a logistického centra na míru pro společnost Mountfield, jednoho z největších tuzemských prodejců zahradní techniky. Projekt, jehož dokončení je plánováno na duben příštího roku, představuje poslední fázi výstavby logistického parku PointPark Prague D1. Po svém dokončení nabídne areál celkem 176 tisíc metrů čtverečních pronajímatelných prostor.

Společnost Mountfield se rozhodla zkonsolidovat své lokální skladové kapacity do jednoho centrálního skladu v PointParku Prague D1, kde bude využívat zhruba tři čtvrtiny z celkových 20 tisíc metrů čtverečních prostor nové budovy, přičemž zbývajících 4 800 metrů čtverečních staví P3 spekulativně pro budoucí možnost pronájmu. „Očekáváme, že nový skladový systém přinese ještě vyšší efektivitu našich procesů, sníží náklady na přepravu a díky nejmodernějším technologiím použitým při výstavbě také zajistí úsporu režijních nákladů, zejména pak nákladů na energie,“ uvedla Jana Moravová, výkonná ředitelka společnosti Mountfield.
 
„Nová hala bude využívat například tepelně izolované můstky a inteligentní systém osvětlení doplněný zvýšeným počtem světlíků jako zdroje přirozeného světla,“ říká Tomáš Míček, Acquisition and Development Director P3. Tyto prvky prý výrazně sníží provozní náklady Mountfieldu. Hala Mountfieldu je druhým projektem výstavby na míru, který společnost P3 letos staví v areálu PointPark Prague D1. Navazuje na distribuční centrum o velikosti 20 tisíc metrů čtverečních, které bylo postaveno pro společnost Yusen Logistics a které P3 předala této globální spediční a logistické firmě letos v červnu.
 
„Rozhodnutí společnosti Mountfield umístit svůj centrální distribuční sklad do našeho PointParku Prague D1 je dáno prémiovou lokalitou parku a jeho dobrým napojením na evropské trhy. Potvrzuje to vzrůstající trend výstavby na míru ve střední a východní Evropě, která je způsobena nedostatkem kvalitních a dobře umístěných skladových prostor,“ komentuje Peter Bečár, výkonný ředitel P3 pro Českou republiku a Slovensko.
 
PointPark Prague D1, který se nachází poblíž Strančic přibližně 15 minut od centra Prahy na exitu 15 dálnice D1, je považován za dopravní uzel spojující Českou republiku s celosvětovou logistickou sítí. Kromě společností Mountfield a Yusen Logistics patří mezi další klíčové nájemce také firmy Auto Kelly, DB Schenker, HOPI, PST a CLC. PointPark Prague D1, který v současné době zahrnuje čtyři skladové a distribuční budovy, nabízí nájemcům 24hodinovou recepci, kancelářské prostory a je dostupný městskou hromadnou dopravou.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

P3-zahajila-v-PointParku-Prague-D1-vystavbu-1.jpg

P3-zahajila-v-PointParku-Prague-D1-vystavbu-1.jpg

P3-zahajila-v-PointParku-Prague-D1-vystavbu-3.jpg

P3-zahajila-v-PointParku-Prague-D1-vystavbu-3.jpg

P3-zahajila-v-PointParku-Prague-D1-vystavbu.jpg

P3-zahajila-v-PointParku-Prague-D1-vystavbu.jpg

 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

84% (38)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

купить мазду 3

посмотреть
Všechna práva vyhrazena © 2018