Společnost Trikaya postaví v Brně celou novou čtvrť

Hlavní stránka / Regiony / Společnost Trikaya postaví v Brně celou novou čtvrť

14.11.2013

Společnost Trikaya postaví v Brně celou novou čtvrť BRNO – Z mapy Brna zmizí během příštích měsíců a let jedno poměrně nevábné místo – areál zchátralé a nevyužívané továrny Ergon na rozhraní městských částí Maloměřice a Obřany. Nahradí je nová obytná čtvrť, která přinese mix různých typů bydlení hromadného i individuálního. Developer projektu Pod Hády, společnost Trikaya, se inspiroval v zahraničí a chce v Brně postavit něco, co na českém trhu nemá obdobu.

„Nejedná se o realizaci jednoho projektu, ale celé nové čtvrti budované v jednotlivých etapách. Postaví se zde bytové domy, které majitelům bytů nabídnout komfort rodinného domu. Budoucí dostatečná hustota zdejšího osídlení umožní do projektu integrovat služby, obchody a další provozovny,“ říká výkonný ředitel developmentu společnosti Trikaya Alexej Veselý. Ten také informoval, že se tvůrci ideového námětu projektu nechali inspirovat podobnými projekty zejména v Rakousku, kde tyto koncepty dlouhodobě úspěšně fungují.
 
Nová čtvrť Pod Hády by měla nabídnout celkem 250 bytových jednotek pro 700 až 1000 obyvatel. Potenciálními klienty jsou lidé ze středních příjmových vrstev, například mladé rodiny, které ocení kvality lokality i netradiční a progresivní zpracování architektonického návrhu. Projekt je podle Alexeje Veselého zatím ve stádiu územní urbanistické studie, developer už má také povolení k demolici stávajících objektů nacházejících se v areálu. Hned po Novém roce by se měl uskutečnit workshop, na kterém se vybraným architektonickým ateliérům představí idea projektu a bude na nich, s jakou myšlenkou přijdou oni. „Chceme celý projekt rozdělit na více částí a ty nabídnout jednotlivým architektům,“ pokračoval Alexej Veselý.
 
Už v březnu až červnu loňského roku proběhla studentská ideová soutěž na Fakultě umění a architektury Technické univerzity Liberec. Jejím cílem bylo navrhnout urbanistické řešení právě této nové obytné čtvrti. Semestrální práce vznikaly v ateliéru architektonické tvorby pedagogů Nováka a Zedníčkové. Vítěznou se stala práce studenta Jana Veissera, developer plánuje, že minimálně jeho část při realizaci projektu využije.
 
Byty v projektu Pod Hády budou samozřejmě nízkoenergetické, to už je dnes nezbytný standard a prvních 50 by jich mohlo být hotových v roce 2015. „Nechceme dělat nějakou rychlokvašku, ale chceme vše pečlivě připravit,“ dodal zástupce společnosti Trikaya Alexej Veselý, který si také pochvaloval spolupráci s osvíceným vedením místní radnice.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.progressive.ua

https://www.profvest.com

adulttorrent.org
Všechna práva vyhrazena © 2018