Swietelsky předal lůžkové oddělení ortopedie v sokolovské nemocnici

Hlavní stránka / Regiony / Swietelsky předal lůžkové oddělení ortopedie v sokolovské nemocnici

28.3.2017

Swietelsky předal lůžkové oddělení ortopedie v sokolovské nemocnici Nové pokoje pro pacienty i moderní zázemí pro lékaře a sestry nabízí nové lůžkové oddělení ortopedie v pavilonu B Nemocnice Sokolov, které bylo slavnostně předáno za účasti Jany Vildumetzové, hejtmanky Karlovarského kraje. Ten jako vlastník nemovitostí, nechal kompletně zrekonstruovat 3. nadzemní podlaží pavilonu a celou stavbu za 36,2 milionu korun financoval. Jejím generálním dodavatelem byla společnost SWIETELSKY stavební, závod Pozemní stavby Západ, oblast Sokolov.

Přestavbou pavilonu, v němž dříve bylo lůžkové oddělení interny a neurologie, vzniklo moderní lůžkové oddělení ortopedie se 40 místy, což je o 20 víc než před rekonstrukcí. To by mělo zásadně zkrátit čekací doby na žádané operace kolen a kyčlí. Zlepšilo se i zázemí pro práci lékařů a zdravotních sester. Rekonstrukce začala koncem loňského května a skončila letos v únoru.

„Nejnáročnější bylo skloubit potřeby stavby s běžným provozem nemocnice, k němuž patří hlavně klid. Díky důsledné koordinaci prací na staveništi se dařilo požadavkům oddělení, sousedících s rekonstruovanými podlažími, vyhovět. I když bourání a demolice ve stísněných podmínkách se bez hluku a prachu nikdy neobejdou,“ říká Jan Kutač, ředitel sokolovského pracoviště Pozemních staveb Západ společnosti SWIETELSKY stavební. Za klíč k úspěchu přitom označuje práci techniků na staveništi a v oddělení přípravy, neboť se musela nejen respektovat různá omezení, ale i zajistit bezchybnou logistiku a důslednou kontrolu.
 
Původním záměrem bylo přestavět několik podlaží pavilonu B najednou. Aby nedošlo k většímu omezení lůžkových kapacit, investor zvolil sanace po jednotlivých částech. „V pavilonu B plánujeme ještě vybudovat nové operační sály, řešit chceme únikové cesty a dojde ke stavebním úpravám trafostanice. Celkem by mělo jít o investici za 160 milionů korun. V plném proudu je i rekonstrukce a dostavba chebské nemocnice a po otevření nově vybudovaného plicního oddělení karlovarské nemocnice chystáme zahájení přestavby porodnice,“ uvedl krajský radní Jan Bureš.
 
„Velké poděkování patří zejména zástupcům Karlovarského kraje a zhotoviteli stavby. A také personálu ostatních oddělení pavilonu za trpělivost a respektování stavby,“ řekla Jitka Samáková, zástupkyně Nemocnice Sokolov.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

понятие и виды ценных бумаг

velotime.com.ua

そこ ac-sodan.info
Všechna práva vyhrazena © 2018