V Chebu se staví druhá největší logistická hala v ČR pro společnost Tchibo

Hlavní stránka / Regiony / V Chebu se staví druhá největší logistická hala v ČR pro společnost Tchibo

13.9.2016

V Chebu se staví druhá největší logistická hala v ČR pro společnost Tchibo Společnost Tchibo Praha představila v Panattoni Parku Cheb hrubou stavbu první části distribučního centra pro svůj e-shop. Pronajímatelná plocha dosahuje zatím 39 tisíc metrů čtverečních, po dokončení druhé části se však rozšíří na 73 tisíc metrů čtverečních, a budova se tak stane po Amazonu v Dobrovízi druhou největší logistickou halou v České republice.

Jeden z nejvýznamnějších světových producentů kávy a lídr českého online prodeje v kategorii oblečení vytvoří v Karlovarském kraji až 350 nových pracovních míst. Zahájení provozu chce stihnout do konce roku. Druhá fáze výstavby by měla být dokončena v polovině příštího roku. V prvním měsíci po uvedení do provozu bude Tchibo v chebském distribučním centru skladovat, třídit, připravovat, balit a rozesílat zboží pouze pro český trh. Později se zásobování rozšíří na celou střední a východní Evropu a jih Německa.
 
„Ve všech zemích, kde Tchibo působí, každoročně expedujeme dohromady přes 13 milionů zásilek. To klade velmi vysoké nároky na organizaci a logistiku. Distribuční centrum v Chebu je důležitým krokem k pokrytí rostoucích objemů našich prodejů a přiblížení se k našim zákazníkům. Po dokončení hrubé stavby začneme instalovat technologie, abychom mohli obsloužit tisíce zákazníků na expandujících trzích střední a východní Evropy. Jsem rád, že tento významný milník připadl právě na 25. výročí působení společnosti Tchibo v České republice,“ říká generální ředitel společnosti Tchibo Praha Richard Hodul.
 
Dvojfázovou výstavbu haly řídí developer Panattoni Europe ve spolupráci s českou společností Accolade, která bude budovu vlastnit a dlouhodobě pronajímat. Investici ve výši více než 60 milionů euro (1,6 miliardy Kč) pomohla dojednat společnost Colliers. Může se tak pochlubit největší zprostředkovanou nájemní transakcí v oblasti průmyslových nemovitostí ve střední Evropě. „Průmyslový development v ČR se mění. Zatímco ještě před pěti lety jednoznačně dominovaly výrobní továrny pro automobilový průmysl, dnes jsou na vzestupu logistické haly pro elektronický prodej. Investici společnosti Tchibo v Chebu považuji za mimořádnou, protože díky ní vznikne nejen pozoruhodná budova, ale také vysoký počet pracovních míst. Je nám ctí podílet se na tak prestižní zakázce,“ uvedl Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro ČR a Slovensko.
 
Distribuční centrum společnosti Tchibo roste v Panattoni Parku Cheb od května letošního roku. Již v rámci první fáze projektu půjde o největší budovu v celé průmyslové zóně. Po dokončení druhé fáze dosáhne pronajímatelná plocha budovy téměř rozlohy Karlova náměstí v Praze, největšího náměstí v ČR. Uvnitř distribučního centra bude instalováno úsporné LED osvětlení a vzduchotechnické jednotky s rekuperací. Na výstavbě se dosud podílelo přes 20 subdodavatelů.
 
Místní průmyslová zóna aktuálně zabírá cca 40 hektarů a pracuje v ní celkově kolem 2 500 lidí. Díky rychlému příchodu nových investorů v posledním roce se Panattoni Park Cheb stává nejrychleji rostoucím industriálním parkem v České republice.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

kompozit.ua

источник majbutne.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018