V Karviné se otevřelo nové komunitní centrum pro vysokoškoláky a seniory

Hlavní stránka / Regiony / V Karviné se otevřelo nové komunitní centrum pro vysokoškoláky a seniory

16.2.2018

V Karviné se otevřelo nové komunitní centrum pro vysokoškoláky a seniory Největší soukromý poskytovatel nájemního bydlení v ČR, společnost RESIMODO, otevřela v Moravskoslezském kraji své třetí komunitní centrum. Je určeno pro karvinské seniory a na jeho programu se budou podílet studenti oboru sociální práce a sociální management Slezské univerzity. Vysokoškolským studentům, kteří se do projektu zapojí, RESIDOMO ve svém karvinském portfoliu nabídne k bezplatnému užívání plně vybavené studentské byty.

RESIDOMO poskytuje v Moravskoslezském kraji nájemní bydlení téměř 90 tisícům lidí, z nichž je téměř 20 tisíc seniorů. „Z každodenního kontaktu s našimi nejstaršími nájemníky víme, jak se cítí opuštění, když odejdou ze zaměstnání a když nemají příbuzné v místě svého bydliště. Postupně jsme vybudovali komplexní program pomoci seniorům, který zahrnuje individuální poradenství v náročných životních situacích (senior asistent), pravidelný kontakt ohledně provozu jejich bytu (klientská centra) a vzdělávací a společenské aktivity (komunitní centra),“ říká Jan Rafaj, generální ředitel společnosti RESIDOMO.

„Karvinská Archa je třetím komunitním centrem, které jsme v Moravsko-slezském kraji otevřeli. Zařízení, která provozujeme s Ostravě-Porubě a v Havířově, nabízí našim seniorům vzdělávání (senior gymnázium) a společenské vyžití (společná odpoledne). V Karviné navíc přicházíme s projektem mezigeneračního bydlení, který vznikl ve spolupráci se Slezskou univerzitou,“ dodal Jan Rafaj.
 
 
Vybraní studenti, kteří se budou zapojovat do aktivizačního programu pro seniory v komunitním centru v Karviné, získají za aktivní práci se seniory přímo nad ním bezplatné ubytování od RESIDOMO. Jedná se o samostatně vybavené bytové jednotky o velikosti 2+1, jedna bytová jednotka bude sloužit dvěma studentům. Díky tomuto projektu získají studenti programu Sociální management a nového studijního programu Management sociálních služeb odbornou praxi nejen v komunitním centru v Karviné, ale i v Havířově a Ostravě-Porubě.
 
„Studenti se budou podílet na přednáškách, ale i na dalších aktivitách dle svého uvážení, například vycházkách, návštěvách kulturních představení atd. Propojení akademické sféry s podnikatelskou praxí bude výhodné pro obě strany. Projekt mezigeneračního bydlení (vysokoškolští studenti a senioři) nebyl zatím v České republice realizován a může se stát inspirací i pro další města,“ říká mluvčí RESIDOMO Kateřina Piechowicz.
 
 
Vzájemnou spolupráci ocenil také děkan karvinské Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity Daniel Stavárek: „Projekt mezigeneračního bydlení s přímým zapojením studentů je dalším příkladem toho, že nabízíme atraktivní obory a zajímavou praxi v místě studia. Se společností RESIDOMO chystáme i další společné aktivity.“
 
Nové karvinské centrum nabídne program každý všední den, obsahovat bude besedy, přednášky, kurzy, poradenství, tvůrčí, pohybové, rozvojové i volnočasové aktivity, filmové a hudební produkce, společenské akce apod. „Centrum bude otevřeno každý všední den odpoledne a jeho program bude sestaven tak, aby co nejvíce odpovídal představám členů komunitního centra, aby pomohl vytvořit nové sociální vazby a zmírnil pocit osamělosti, který je u starších lidí stále větším problémem,“ uzavírá Kateřina Piechowicz.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

посмотреть

www.ford.niko.ua

www.surrogacycmc.com/
Všechna práva vyhrazena © 2018